Express-Miejski.pl

Wójt odebrał promesę z programu Maluch+

Odebranie promesy w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim fot.: GM

7 marca w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu, wójt Piotr Frankowski odebrał promesę na dofinansowanie najmłodszych z programu Maluch+ 2018.

Promesę wręczyli wiceminister Stanisław Szwed oraz Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak.

Dolnośląskie samorządy otrzymają prawie 10 mln złotych wsparcia na utworzenie żłobków i klubów dziecięcych w 21 gminach. Należy wspomnieć iż łącznie zostało złożonych 170 wniosków z terenu województwa z których wyłoniono 21 najlepszych, wśród których znalazły się Malczyce z kwotą dofinansowania 612 tys. złotych.

Obecnie w Malczycach funkcjonuje jedna placówka zapewniająca opiekę dzieciom w wieku do lat 3, jest to klub dziecięcy „Szczęśliwe Misie”. Na zapewnienie funkcjonowania klubiku gmina Malczyce również otrzymała dotację w wysokości 25,2 tys. złotych. Ze względu na duże zainteresowanie rodziców możliwością zapewnienia opieki najmłodszym pociechom, poczyniliśmy starania o zwiększenie liczby miejsc dla maluchów, które zakończyły się sukcesem. - Bardzo cieszę się że możemy realnie i praktycznie pomagać naszym mieszkańcom w sprawnym powrocie do życia zawodowego i zapewnić najmniejszym naszym mieszkańcom coraz lepszą i bardziej kompleksową opiekę. Teraz musimy bardzo sprawnie rozpocząć proces inwestycyjny, aby już od 1 września nasze maluszki mogło rozpocząć swoją edukacyjną przygodę w nowym żłobku, który zostanie wybudowany obok istniejącego już przedszkola - podsumował wójt gminy Piotr Frankowski.

GM

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wójt odebrał promesę z programu Maluch+

    2018-03-13 15:15:27

    gość: ~mieszkaniec malczyc

    ostatnio dodany post

    super inicjatywa :) brawo Malczyce

REKLAMA