POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Druga z rzędu wygrana średzkich siatkarzy. Przed nimi ostatni mecz w sezonie

LZS Fiuka Średzianin vs ULKS Ogień Żmigród fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W minioną sobotę siatkarze LZS Fiuka Średzianin rozegrali ostatni mecz na własnym parkiecie w drugiej rundzie ESA III Dolnośląskiej ligi piłki siatkowej mężczyzn.

Do Środy Śląskiej przyjechali siatkarze z ULKS Ogień Żmigród. - Mecz od początku nie zaczął się optymistycznie dla naszej drużyny, w pierwszym secie zagraliśmy bardzo nierównie i pozwoliliśmy przeciwnikowi przejąć inicjatywę, którą wykorzystali siatakrze ze Żmigrodu, wygrywając 25-22. Na drugiego seta nasza drużyna wyszła mocno zmotywowana. Korekcja założeń przedmeczowych, inteligenta gra rozgrywającego i mocne ataki skrzydłowych przyniosły pożądane skutki i spokojną wygraną do 21 - opowiada jeden ze średzkich siatkarzy Marcin Bartula.

Trzeciego seta obie drużyny otworzyły mocną i dobrą grą. Nasi zawodnicy popełniali za dużo błędów i to goście skutecznie wypunktowali średzian, wygrywając 25-21. - Od stanu 1-2 w setach, podobnie jak w poprzednim meczu z Ząbkowicami na boisku istnieli już tylko nasi zawodnicy. Perfekcyjna gra w przyjęciu, rozegraniu oraz na środku siatki pozwoliła na kontrolowanie czwartego seta. Emocjonujący set zakończyliśmy wynikiem na tablicy 25-20. Tie break był już tylko dopełnieniem całego spotkania. Świetna gra naszych zawodników w zagrywce pozwoliła na wypracowanie kilkupunktowej przewagi, której już nie oddaliśmy do końca. Ostatecznie zwyciężyliśmy 15-12 i w całym spotkaniu 3-2 - dodaje siatkarz.

Nasi zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Libero średzkiej drużyny dwoił się i troił, podbijając czasami niesamowicie trudne piłki. - Widać było wolę walki i żądzę wygranej, wspólne ciężkie treningi w końcówce sezonu zaczęły przynosić upragnione skutki. Patrzymy w przyszłość z optymizmem, kolejny sezon będzie nasz! Dziękujemy wszystkim kibicom zgromadzonym na hali, tworzycie naprawdę świetną aatmosferę, a wasz doping i klaskanie pomaga naszym zawodnikom w trudnych momentach. Siatkówka jest świetnym sportem dla całych rodzin z dziećmi. Sezon zakończymy za tydzień wyjazdowym meczem z zespołem AKS Strzegom. Trzymajcie za nas kciuki, a my postaramy się podtrzymać zwycięską passę! - podsumowuje Bartula.

LZS Fiuka Średzianin Środa Śląska - ULKS Ogień Żmigród - 3:2

Średzianin: Jaroslaw Przedwolski(C), Maciej Szott, Kacper Szymula, Adrian Gasiewicz, Paweł Stachowiak, Norbert Kindel, Mariusz Orczyk (L), Jan Bogusławski, Michał Rzeszuto, Paweł Dziedzina, Marcin Bartula.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA