POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Miękinia z wysoką oceną preratingową

Urząd Gminy Miękinia fot.: em

Gmina Miękinia uzyskała bardzo wysoką ocenę preratingową, mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym w przedziale AAA a BBB+.

Prerating to wstępna ocena analizy sytuacji finansowej jednostki samorządu, obejmująca wiarygodność i wywiązywanie się ze zobowiązań finansowych. Ocena na poziomie inwestycyjnym oznacza bardzo dobry stan finansów publicznych Gminy Miękinia. 

W piśmie skierowanym do wójta Jana Mariana Grzegorczyna, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego dr hab. Paweł Śliwiński, prof. nadz. UEP informuje: Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez Gminę Miękinia. Jest to dowodem, iż w sposób odpowiedzialny i racjonalny zarządzacie Państwo środkami publicznymi, w pełni wypełniając mandat zaufania uzyskany od wyborców w wyborach samorządowych.
 
Badanie pre-ratingowe na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego wykonała agencja ratingowa INC Rating z Poznania, podlegająca Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, a której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.
- Taka obiektywna i niezależna ocena agencji ratingowej, utwierdza mnie w przekonaniu, że działania, które podejmujemy każdego dnia dla dobra naszej małej ojczyzny, są podejmowane w sposób skuteczny, odpowiedzialny i rzetelny – podsumowuje wójt Jan Marian Grzegorczyn.

GM

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gmina Miękinia z wysoką oceną preratingową

  2018-03-15 10:46:42

  gość: ~Brawo

  Nasz Lord powinien udać się na praktyki do Jana Mariana. Brawo Miękinia. Z takim gospodarzem to rozwój murowany. Niestety w Środzie to niedorozwój.

 • 2018-03-16 11:46:01

  gość: ~Baśka

  @~Brawo
  Jak najbardziej popieram. Myślę że nawet praktyki u Pana Mariana by nic nie dały, to jest przykład upartego i mściwego, zadufanego w sobie człowieka, które nie umie słuchać i nie słucha nikogo.

 • 2018-03-16 13:15:04

  gość: ~cccc

  ostatnio dodany post

  @~Baśka
  Wolę takiego gospodarza niż mile i gładko mówiącego włodarza.

REKLAMA