POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali dziesięciu pijanych kierowców

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W miniony weekend od 9 do 11 marca funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dziesięciu nietrzeźwych kierujących samochodami i rowerami.

Średzcy policjanci od piątku do niedzieli zatrzymali kierujących pod wpływem alkoholu, w tym 5 rowerzystów i 2 kierujących samochodem znajdujących się w stanie nietrzeźwości oraz 3 miłośników jednośladów w stanie po użyciu alkoholu. - Niepokojąca jest nie tylko liczba nieodpowiedzialnych osób, które zdecydowały się wyjechać na drogi pod wpływem alkoholu, ale również wysokie wartości podczas badania stanu trzeźwości - informuje oficer prasowa KPP w Środzie Śląskiej Marta Stefanowska.

Zatrzymano m.in. pijanego rowerzystę, który miał w organizmie blisko 2,4 promila alkoholu. 48-latek został zatrzymany przez średzką drogówkę w minioną niedzielę około godz. 11 na jednej z ulic miasta. - Tego samego dnia policjanci wyeliminowali z ruchu jeszcze dwóch nietrzeźwych rowerzystów oraz dwóch mężczyzn w wieku 52 i 24 lata, którzy kierowali samochodami, mając w organizmie odpowiednio ponad 1 i ponad 2 promile alkoholu - dodaje rzeczniczka.

11 marca 24-latek zakończył swoją podróż samochodem w przydrożnym rowie. Chwilę wcześniej jechał przysłowiowym zygzakiem drogą krajową 94, narażając tym samym życie i zdrowie innych uczestników ruchu. - Na szczęście nie zdążył spowodować żadnego zdarzenia drogowego, poza tym, że uszkodził pojazd, którym się poruszał. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Urządzenie wskazało ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Ponieważ mężczyzna miał ranę głowy, na miejsce wezwano pogotowie, które zaopatrzyło go na miejscu - wyjaśnia Stefanowska.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami mechanicznymi w związku z popełnionymi czynami muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną przed sądem. Natomiast na rowerzystów pod wpływem alkoholu policjanci nałożyli mandaty karne. - Można mówić o wielkim szczęściu, ponieważ w żadnym z tych zdarzeń nikt nie ucierpiał. Należy zdawać sobie sprawę, że mogło być zupełnie inaczej – każda z tych osób mogła swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem doprowadzić do wypadku i tragedii na drodze - podsumowuje policjantka.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W ciągu trzech dni policjanci zatrzymali dziesięciu pijanych kierowców

  2018-03-14 14:17:56

  gość: ~setka

  Człowiek nie kaktus ;)

 • 2018-04-12 22:10:32

  gość: ~Marcin

  ostatnio dodany post

  Pijani jeżdżą nawet księża i biskupi.Nie mówiąc o politykach.To przyzwolenie społeczne.

REKLAMA