POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Zimowa przerwa w lokalnej piłce – podsumowanie najważniejszych wydarzeń

Tomasz Kosztowniak po raz pierwszy oglądał z ławki swój nowy zespół fot.: Paweł Harom - em24.pl

Wiele działo się podczas przerwy pomiędzy rozgrywkami niższych lig piłkarskich w naszym regionie. W roli głównej zmiany na stanowiskach trenerskich.

Piłkarska jesień przyniosła wiele niespodzianek. Jedną z nich może być słaba postawa i ostatnie miejsce na półmetku rewelacji rozgrywek sezonu 2016/2017 MKS-u Kostomłoty. Zespół, który ubiegły sezon zakończył na najniższym stopniu podium, wygrał tylko 3 spotkania i w rundzie jesiennej był czerwoną latarnią. Od pewnego czasu spekulowano o problemach kadrowych klubu. Z tego powodu z Kostomłotów do Malczyc przeniósł się trener MKS-u Paweł Strożek, który w Odrze zajmie się pracą z młodzieżą. Ponadto swoim doświadczeniem wzmocni środek pola malczyckiego klubu. Apatia w klubie z Kostomłotów trwała jeszcze półtora miesiąca. Początkiem marca prezes DolZPN Andrzej Padewski poinformował o wycofaniu się z rozgrywek MKS-u. – MKS Kostomłoty ostatni zespół klasy A grupa: Wrocław I wycofany z rozgrywek. Brak chętnych seniorów do gry – pisał prezes.

Karuzela trenerska

Lokalne zespoły zainspirowały się chyba klubami rodzimej Ekstraklasy, w której zmiany na stanowisku trenera są codziennością. Tuż po zakończeniu rundy wiosennej pracę w Polonii Środa Śląska stracił Mirosław Drączkowski, a na jego miejsce zatrudniono Krzysztofa Tabaka, który kojarzony jest przede wszystkim z pracą w MKP Wołów. Były szkoleniowiec średzkiej Polonii od piłki odpoczął niespełna 3 miesiące. W połowie lutego ogłoszono, że Drączkowski powalczy o awans z liderem z wrocławskiej B-klasy Orłem Bukówek.

Ciekawie było również w zespołach z gminy Miękinia. Ze Zjednoczonymi Łowęcice pożegnał się trener Jakub Wróbel. Grający trener spadkowicza z okręgówki kontynuuje pracę w szkółce piłkarskiej Fenomen Leśnica. Jako zawodnik zagra u boku brata w IV-ligowym Sokole Wielka Lipa, w którym trenerem jest Marcin Foltyn. Szkoleniowca zmieniła również Pogoń Miękinia. Miejsce Zbigniewa Antosiewicza zajął grający ostatnio w Piaście Żerniki Tomasz Kosztowniak. Antosiewicz, który sporą część kariery spędził w Prochowicach, wyraźnie chce odpocząć od trenerki, gdyż został wczoraj zawodnikiem Polonii Środa Śląska. O tym, czy doświadczony obrońca będzie wzmocnieniem średzkiej defensywy, dowiemy się już niebawem.

W ekipie Zjednoczonych Szczepanów Piotra Jobczyka zastąpił Mariusz Kargol. Trenerem Błękitnych Chwalimierz nie jest już Ewelina Drączkowska. Obecnie klub przygotowuje się do rozgrywek pod okiem Mariusza Błacha.

Infrastruktura

Do rundy jesiennej nie zostało dopuszczone boisko przy ulicy Sportowej w Miękini. Z tego powodu Pogoń wszystkie mecze rozgrywała na wyjeździe. Zmienić ma się to wiosną, ponieważ gmina ogłosiła, że obiekt doczeka się modernizacji. Podczas ostatniego sparingu z Rakoszycami widać było, że prace związane z dostosowaniem boiska do wymogów licencyjnych powoli ruszają.

Wielkie plany miała również gmina Malczyce. Pod koniec grudnia ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące opracowania projektu przebudowy boiska sportowego w Malczycach przy ulicy Polnej. Finalnie okazało się, że wszystkie złożone oferty okazały się za drogie i plany kompleksowej modernizacji obiektu trzeba odłożyć na przyszłość. Aby klub mógł zgodnie z postanowieniami licencyjnymi rozgrywać swoje mecze przy ulicy Polnej, planowana jest budowa nowoczesnej szatni.

Z inicjatywą poprawy warunków na boisku wyszli również zawodnicy B-klasowego Dromexu Piersno. Gracze, przy wsparciu lokalnych sponsorów, krok po kroku zbudowali miejsca siedzące dla widzów oraz ławki rezerwowych. W dalszym ciągu klub z Piersna potrzebuje budynku szatni.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA