POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Skarby ze srebrem w finale wojewódzkiego turnieju

Srebro średzkich zawodniczek na turnieju wojewódzkim fot.: MLKS Polonia Środa Śląska

Piłkarski Polonii Skarbów Środa Śląska zajęły drugie miejsce w finale wojewódzkim halowego turnieju U-16 w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS.

Turniej odbył się na hali sportowej w Jelczu Laskowicach. Wzięło w nim udział osiem zespołów, czyli zwycięzcy poszczególnych stref z Dolnego Śląska. Średzkie zawodniczki trafiły do grupy z zespołami z Wojborza, Jeżowa Sudeckiego i ze Zgorzelca. – Pierwszy mecz z Wojborzem po bardzo dobrej grze wygraliśmy 3:0, następnie pokonujemy Jeżów Sudecki 5:0. W ostatnim meczu grupowym zwyciężamy z drużyną ze Zgorzelca 2:0 i awansujemy z kompletem punktów do finału. W finale spotykamy się z Bielawianką Bielawa. Pomimo wyrównanego spotkania przegrywamy 0:2 i ostatecznie zajmujemy drugi miejsce w turnieju – relacjonuje trener zespoły Marcin Filończyk.

Dziękuję dziewczynom za zaangażowanie, wspaniałą grę i przyjazną atmosferę podczas całego turnieju – dodaje.

Zawodniczki Polonii Skarby wystąpiły w składzie: Patrycja Krent, Marta Chodorowska, Klaudia Majczak, Wiktoria Płaziuk, Patrycja Piluch, Amelia Nowak, Amelia Milk, Zuzanna Grubasz, Joanna Fiodor, Aleksandra Boczkowska.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA