POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Za nami marcowe rozgrywki piłkarskie w ramach Oratorium Cup

Turniej piłkarski dla młodych sportowców fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ciągu miesiąca odbyły się 4 turnieje, w których łącznie wzięły udział 24 drużyny. Organizatorem piłkarskiego festiwalu było średzkie oratorium.

Pierwszy turniej to pojedynki dzieci z rocznika 2008. Spośród sześciu drużyn najlepsze wyniki i pierwsze miejsca zajęła Akademia Piłkarska 13 oraz dwie drużyny z Akademii Champions. Najlepszym strzelcem został Paweł Sarańczak z AP Champions, a bramkarzem Kacper Sowa z AP 13. Wyróżnienie indywidualne z zespołu gospodarzy Oratorium Środa Śląska otrzymał Filip Pieróg. W tym samym dniu po południu rozegrano Oratorium Cup 2010, co oznacza, że na boisku spotkały się dzieci do lat 8. Miejsca premiowane pucharami uzyskały: Akademia Piłkarska 11, Młode Wilki i Sokół Smolec. Najlepszym strzelcem został Robert Sznerch z Oratorium Środa Śląska. Zdobył również wyróżnienie dla najlepszego zawodnika w drużynie. Wśród bramkarzy doceniono Nikodema Milaszkiewicza z KS Błękitni.

Kolejne dwa turnieje zostały rozegrane w niedzielę 18 marca, najpierw ORATORIUM Cup 2009, a po nim ORATORIUM Cup 2011. Najwyższe miejsca w pierwszym turnieju zajęli: Akademia Piłkarska 13, Polonia Środa Śląska i Sokół Smolec. Najlepszym strzelcem został Eryk Bukowski ze średzkiej Polonii, a bramkarzem Filip Laskowski z Oratorium Środa Śląska. Wyróżnienie indywidualne w drużynie Oratorium zdobył Maciek Kołaczyński.

Ostatni turniej to pojedynki najmłodszych adeptów piłki nożnej. Najwyższe miejsca wywalczyli zawodnicy z Akademii Piłkarskiej Fair-Play, Akademii Piłkarskiej 11 i Sokoła Smolec. Najlepszym strzelcem został Janek Hawrylów z KS Masters, a bramkarzem Wojtek Jadłowski z wrocławskiego Fair-Play. Na wyróżnienie indywidualne w drużynie Oratorium zasłużył Maks Szafran.

- Nasz cykl turniejów cieszy się dużym zainteresowaniem. Miejsca rozeszły się jak przysłowiowe „świeże bułeczki” i już w kilka dni mieliśmy komplety drużyn - mówi koordynator turnieju i trener drużyny Oratorium Maciej Kogutek. - Oratorium Cup to okazja do zmierzenia się z bardziej doświadczonymi drużynami. Mieliśmy dużo akademii, a te, jak wiemy prowadzą nabory selekcyjne. Nasi zawodnicy podjęli jednak walkę i pokazali, że niewiele ustępują tym najlepszym. Turnieje odbyły się dzięki wsparciu burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego oraz radnego Pawła Rosenbeigera, za co organizatorzy serdecznie im dziękują - dodaje organizator.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA