POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

O smogu w Kątach Wrocławskich. W piątek spotkanie

Pyłomierz na dachu kąckiego przedszkola fot.: Dolnośląski Alarm Smogowy

Temat jakości powietrza w Kątach Wrocławskich zostanie poruszony w najbliższy piątek, 6 kwietnia, w trakcie spotkania zorganizowanego w ośrodku kultury.

Uczestnicy rozmawiać będą między innymi o wpływie smogu na zdrowie, omówione zostaną także zapisy ustawy i uchwały antysmogowej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18 i odbędzie się w ośrodku kultury w Kątach Wrocławskich przy ul. Zwycięstwa 23 (sala lustrzana).

Przypomnijmy, że od 28 lutego do 7 marca na terenie miasta jakość powietrza badał pyłomierz zamontowany przez Dolnośląski Alarm Smogowy na dachu budynku przedszkola przy ul. Drzymały 4. Pomiary były wykonywane w zakresie stężenia pyłu zawieszonego PM10. Przez kilka dni zanieczyszczenia były notowane głównie w godzinach wieczornych. Praktycznie codziennie normy były przekraczane. 

Źródłem zapylenia w sezonie grzewczym jest, jak powszechnie wiadomo, dym uchodzący z domowych kominów, zwłaszcza tam, gdzie do ogrzewania używany jest węgiel, czy drewno - informuje Radosław Lesisz z Instytutu Rozwoju Terytorialnego.

Wyniki z pomiaru w Kątach Wrocławskich przedstawiają się następująco (linia pozioma obrazuje normę średniodobową dla PM10 – 50 µg/m3):

[Kliknij, aby powiększyć]

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA