POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

W Środzie Śląskiej będą szukać piłkarskich talentów. Jutro odbędą się testy na CSiR

Zdjęcie ilustracyjne fot.: Łączy Nas Piłka

W piątek 6 kwietnia na boisku Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej odbędą się testy do bezpłatnej Akademii Piłkarskiej PZPN.

Testy pozwolą na wyłonienie piłkarzy, którzy zasilą Akademię Młodych Orłów. -Jest to najlepsze źródło pozyskiwania adeptów piłki nożnej w Polsce, gdzie wiedza i doświadczenie idzie w parze z szacunkiem dla młodego człowieka i jego talentu - czytamy na portalu Łączy nas piłka. W testach mogą wziąć udział dzieci od 7 do 11 lat.

W Środzie Śląskiej rekrutacja mobilnej Akademii Młodych Orłów rozpocznie się o godz. 15. Swoich reprezentantów wystawi m.in. klub Orliki Gmina Miękinia oraz Oratorium Środa Śląska. Trening poprowadzi Maciej Szeliga trener Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Podczas zabaw piłkarskich sprawdzone zostaną umiejętności dzieci m.in. zwroty z piłką, bieg czy żonglerka.

Kilka słów o akademii

Uczestnicy Akademii Młodych Orłów są podzieleni na trzy kategorie wiekowe: Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). - Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a każdej z nich jest przydzielone dwóch trenerów. Każdy z uczestników AMO jest wyposażony w sprzęt sportowy firmy Nike, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze. AMO to bezpłatna inicjatywa współtworzona przez PZPN, WZPN, miasta wraz ze sponsorem głównym - informują organizatorzy.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA