Express-Miejski.pl

Pozew o odszkodowanie ws. boiska w Ciechowie

Przebudowa boiska w Ciechowie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Gmina Środa Śląska wystąpiła do sądu z pozwem o odszkodowanie przeciwko wykonawcy budowy boiska w Ciechowie. Na obiekcie trwają prace naprawcze na tamtejszym boisku.

Pozew o odszkodowanie za wadliwe wykonanie boiska w Ciechowie w 2014 roku, przeciwko jego wykonawcy tj. firmie Dabrobau, Gmina Środa Śląska złożyła do Sądu Okręgowego w maju 2017 r. Jednak ze względu na to, że według mecenasa reprezentującego Gminę, wyrok sądu zapadnie nie wcześniej niż w 2019 r., radni Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej, na wniosek burmistrza Adama Rucińskiego, podjęli decyzję o przeznaczeniu 180 tys. zł w budżecie Gminy celem zlecenia naprawy murawy boiska w Ciechowie w 2018 roku – wg wariantu opracowanego przez eksperta Leszka Kułaka.

Efektem tego są prowadzone obecnie na boisku prace naprawcze, wykonywane przez Zakład Budownictwa Klasycznego i Sportowego "Chojnaccy" z Witoszowa Górnego. Ostateczna wartość wnioskowanego przez Gminę odszkodowania sadowego od firmy Dabrobau za wadliwe wykonanie boiska w Ciechowie (min. 142 tys. zł) zostanie doprecyzowana w oparciu o kwotę wynikającą ze styczniowego przetargu i umowy zawartej w lutym b.r. z firmą naprawiającą murawę boiska – kwota 168.000 zł.

Urząd Miejski

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Pozew o odszkodowanie ws. boiska w Ciechowie

  2018-04-09 08:18:16

  gość: ~Gązo

  Mam prośbę "starczy już tego tematu boiska"...udało sie rzeczywiście po 3-4 latach ruszyć temat i juz dość.
  W Ciechowie jest potrzebnych dużo ich inwestycji, od choćby:
  - remont (porzadnie i nowoczesnie) lub wybudowanie nowej świetlicy
  - plac zabaw, przy sali - bo są dwa ale osiedlowe
  - bezpieczenstwo - wąskie gardło przy Kościele, może fotoradar - po auta i Tiry pedza jak oszalałe
  - remont i dobudowanie chodników
  - oświetelnie w niektórych miejscach
  - remont drogi do Bukówka
  - patrole Policji
  - remont dróg
  - itd itd...

 • 2018-04-09 11:03:06

  gość: ~Stefan

  haha jeśli gmina wygra w sądzie "reklamację" za spierniczoną budowę, a sąd przyzna firmie naprawę, ciekawe co wtedy ?
  nawet jeśli przyzna odszkodowanie, a oni powiedzą że nie mają kasy, że naprawią...
  wystarczyło 4 lata temu nie wypłacać całej kwoty za bubel

 • 2018-04-09 12:46:50

  gość: ~sezon grillowy

  Panie Ruciński niech pan nie grilluje tego tematu, bo zbyt długie smażenie powododuje, że mięso staje się twarde, nie do przełknięcia.

 • 2018-04-09 20:52:26

  gość: ~Jan le

  A co z odszkodowanie za nie wykonanie w terminie budowy osiedla socjalnego i opuszczenie miejsca budowy przez firmę budowlaną gdzie kary umowne.

 • 2018-04-09 23:17:59

  gość: ~Obiektywny

  Średzkim urzędasom się w dupie pomieszało!Dlaczego oskarżają wykonawcę,a nie kierownika, inspektora budowy,a na koniec osoby odbieraJące obiekt!Skoro mieli jakieś zastrzeżenia do wykonawcy,to na bieżąco powinni interweniować,a na koniec nie odbierać inwesyycji jak było coś nie tak-przecież oni od tego byli,za to mieli płacone nie małe pieniądze!!!Teraz szukają kozła ofiarnego,sami dali dupy to niech teraz płacą z własnej kieszeni!! Kowal zawinił-cygana powiesili!!!

 • 2018-04-10 10:27:37

  gość: ~obserwator

  Obiektywny. A co ty nie lubisz byłego burmistrza? Przecież to on i jego ludzie a też i radny który był wtedy i jest nadal, nie interweniowali tylko odebrali inwestycję. Przypomnij sobie, bo ja pamiętam jako mieszkaniec Ciechowa, że wszystko zrobili szybko tuż przed wyborami w 2014 r.

 • 2018-04-15 09:55:52

  gość: ~Juri

  ostatnio dodany post

  Beknac za to powinien ten kto odebral to boisko w takim stanie a z drugiej strony gdzie byl wtedy ktos z nadzoru jak to budowali. Jakby ktos beknal za takie rzeczy raz dla przykladu z prywatnej kieszeni to moze lepiej by sie przykladali nieudolni pracownicy z ratusza do pracy za publiczne pieniadze

REKLAMA