POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Nocna wizyta dzieci w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

Nocna wizyta dzieci na komendzie policji fot.: KPP Środa Śląska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ubiegły piątek komenda gościła uczestników „Nocy z Andersenem”. Zwiedzanie siedziby średzkiej policji było jednym z punktów imprezy organizowanej przez bibliotekę. 

Blisko 60 uczestników imprezy pn.: „Noc z Andersenem”, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej w ubiegły piątek miało możliwość odwiedzenia budynku komendy o dość nietypowej porze. Późno wieczorem dzieci pod opieką dorosłych rozpoczęły swoją wizytę od obejrzenia radiowozu na policyjnym parkingu. Była to też okazja, aby zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Pytaniom nie było końca.

Następnie policjanci zaprosili uczestników do sali odpraw, gdzie dzieci rozmawiały z dzielnicową o bezpieczeństwie, a także mogły wykonać odciski palców na specjalnie przygotowanych na tę okazję kartach pamiątkowych. Potwierdzeniem wizyty w Komendzie Powiatowej Policji była też pieczątka z wizerunkiem Komisarza Lwa wykonana na dłoniach dzieci.

Tego rodzaju inicjatywa, oprócz dobrej zabawy, miała na celu zwrócenie najmłodszym uwagi na aspekt bezpieczeństwa, a w szczególności zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjant Ogniwa Ruchu Drogowego oraz dzielnicowa, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci jako pieszych, będących tzw. niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, na koniec spotkania rozdali wszystkim uczestnikom „Nocy z Andersenem” opaski odblaskowe.

Wieczorne spotkanie dzieci z policjantami doskonale wpisuje się w podejmowane przez średzkich funkcjonariuszy działania z zakresu profilaktyki społecznej i akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny”. Byłą to również okazja do przybliżenia najmłodszym specyfiki zawodu policjanta.

KPP Środa Śląska

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nocna wizyta dzieci w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

    2018-04-10 19:57:15

    gość: ~Maria

    ostatnio dodany post

    Co ma nocna wizyta dzieci w areszcie policyjnym z Andersenem? Pisze,że "Była to też okazja, aby zobaczyć pomieszczenia dla osób zatrzymanych." Nie rozumiem!

REKLAMA