POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Porażka KS Środa Śląska w cieniu wewnętrznego konfliktu [FOTO]

Sobotni mecz KS Środa Śląska z MKS Piast Lwówek Śląski fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Szczypiorniści średzkiego klubu ulegli w sobotę 7 kwietnia Piastowi Lwówek Śląski 30:48. Mecz udało się rozegrać pomimo panującego w klubie konfliktu.

Sobotnie spotkanie KS Środa Śląska rozegrał w 7-osobowym składzie, a na parkiecie wystąpił między innymi trener Czesław Dziatkiewicz. – Mimo ostatnich kłopotów z niektórymi zawodnikami nasz zespół zaskakująco dobrze zaprezentował się w konfrontacji z wiceliderem rozgrywek III ligi zespołem MKS „Piast” Lwówek. Zdobycie 30 bramek to najlepsze osiągnięcie w sezonie pod tym względem. Doskonałą dyspozycję strzelecką zaprezentował wracający do gry po poważnej kontuzji Patryk Kasowski, który zaaplikował drużynie gości aż 15 bramek. Również pozostali zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wpisywali się na listę strzelców – informuje Czesław Dziatkiewicz, który sam zdobył trzy bramki. – W bramce dzielnie wspierał zespół Piotr Lisiak, który wielokrotnie popisywał się doskonałymi interwencjami. Biorąc pod uwagę fakt, że drużyna gości, najprawdopodobniej w przyszłym sezonie występować będzie na parkietach drugiej ligi, występ należy ocenić w kategorii więcej niż zadowalający – dodaje trener.

Klubowi ze Środy Śląskiej pozostały do rozegrania dwa spotkania ligowe, wyjazd do Oleśnicy oraz domowy mecz z Kątami Wrocławskimi. W związku z ubiegłotygodniowym walkowerem zespół musi dograć oba spotkania do końca, by uniknąć kary wycofania klubu z rozgrywek.

KS Środa Śląska – MKS Piast Lwówek Śląski 30:48 (16:22)
KS: Kasowski (15), Górniak (5), R. Dziatkiewicz (3), Laprus (3), Cz. Dziatkiewicz (2), Nieora (2), Lisiak

Konflikt w średzkim KS-ie

Wewnętrzny spór w klubie narastał od pewnego czasu, a jego punktem kulminacyjnym był ubiegłotygodniowy walkower. Pokrótce konflikt można opisać jako spięcie na linii zarząd/trener oraz część zawodników. Artykuł opisujący aktualną sytuację klubu, w którym swoje stanowiska przedstawiają obie strony, już niebawem na naszym portalu.

W sobotnim meczu średzką drużynę reprezentowali zawodnicy z ościennym powiatów. - W drużynie nie było żadnego zawodnika ze Środy Śląskiej - poinformował nas jeden z zawodników. - W protokół meczowy wpisany był zawodnik, którego na meczu w ogóle nie było - dodaje.

pharom

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Porażka KS Środa Śląska w cieniu wewnętrznego konfliktu [FOTO]

  2018-04-10 10:47:31

  gość: ~Czesław Dziatkiewicz

  Protokół zawodów trzeba umieć odczytać! Na stronie DZPR można odnaleźć protokół z którego wynika, że faktycznie było wpisanych ośmiu zawodników, jednak jeden z nich w meczu nie wystąpił. Czekaliśmy aż dojedzie jeden zawodnik, dlatego został wpisany do protokołu. Jednak nie dojechał więc zaznaczono, że w meczu nie wystąpił. Wpis do protokołu był zgodny z regulaminem. Zawodnik, który grał kilka lat powinien znać te przepisy! Ja jestem ŚREDZIANINEM! Tu się urodziłem, tu wychowałem, tu pracowałem. Poza tym, czy ładnie jest donosić na kolegów?

 • 2018-04-10 14:50:07

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  Szuja wynosi z szatni takie info

REKLAMA