Express-Miejski.pl

W Łodzi na międzynarodowym turnieju karatecy zdobyli srebrne i brązowe medale

Młodzi karatecy wzięli udział w międzynarodowym turnieju w Łodzi fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

7 i 8 kwietnia w Łodzi po raz piętnasty odbył się międzynarodowy turniej karate Harasuto World Cup w Karate Olimpijskim WKF.

Do rywalizacji przystąpiło 706 zawodników, reprezentujących 76 klubów z 14 krajów. W imprezie wystartowali karatecy m.in. z Ukrainy, Rosji, Danii, Szkocji, Niemiec, Turcji, Belgii Armenii Finlandii i Czech. Wśród startujących zawodników byli obecni medaliści mistrzostw Europy WKF oraz mistrzynie Polski seniorek. Pierwszy raz w tym turnieju wystartowali podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza i przywieźli aż 5 medali.

- Brązowy medal w kategorii wywalczył Patryk Dul, dla którego jest to największy indywidualny sukces w karierze. Brąz w swojej kategorii zdobył Bartłomiej Babiński. Oprócz dwóch medali indywidualnych nasi zawodnicy zdobyli srebro w kata drużynowym w składzie Bartosz Zamaro, Patryk Dul i Michał Dziedzicki oraz dwa brązowe w kata drużynowym w składzie Adam Dul, Kamil Brzeziński oraz Daniel Mańkowski. Bardzo dobre miejsca indywidualnie wywalczyli Milena Żurek, która w swojej kategorii była piąta, Bartosz Zamaro był siódmy, a Maria Kułakowska była dziewiąta - opowiada sensei Bogusław Boczniewicz.

Organizatorem zawodów był łódzki Klub Karate Harasuto. - Turniej był jednym z największych i stojącym na najwyższym poziomie sportowym wydarzeniem karate WKF w Polsce. Tym bardziej cieszą osiągane w nim wyniki naszych zawodników. Każda kategoria wiekowa była bardzo mocna obsadzona i startowało w niej od 18 do 40 zawodników - podsumowuje Boczniewicz.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA