Express-Miejski.pl

Na autostradzie A4 zderzyły się pojazdy armii amerykańskiej. Poszkodowany został żołnierz

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Około godz. 10 na 129 kilometrze autostrady A4 między węzłami Katy Wrocławskie i Kostomłoty doszło dziś do zderzenia dwóch pojazdów konwoju wojsk amerykańskich. 

Do zdarzenia zadysponowano strażaków z terenu powiatu średzkiego - Środy Śląskiej i z Kostomłotów oraz z Kątów Wrocławskich. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Poszkodowany został jeden z żołnierzy. Nie wymagał jednak hospitalizacji i pozostał na miejscu zdarzenia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsce zdarzenia i zneutralizowaniu wyciekających z pojazdów płynów. Ruch na autostradzie był utrudniony - wyjaśnia dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Niedługo po pierwszej kolizji doszło do drugiej kilka kilometrów dalej w tworzącym się korku. Samochód osobowy najechał na tył ciężarówki. - Kierowca osobówki był zakleszczony w pojeździe. Z auta został ewakuowany przy użyciu przez strażaków sprzętu hydraulicznego. Przez pogotowie ratunkowe osoba poszkodowana została zabrana do szpitala - dodaje dyżurny. 

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA