Express-Miejski.pl

Rowerzyści w sobotę i niedzielę opanują Miękinię. Przed nami Bike Maraton i Szosowy Klasyk

Bike Maraton 2017 w Miękini fot.: akme

Przed nami jedna z najważniejszych imprez w gminie Miękinia - Bike Maraton. W sobotę i niedzielę na mecie stawi wielu fanów jednośladów.

Bike Maraton w Miękini 14 kwietnia otwiera sezon kolarski na Dolnym Śląsku. Dzień później odbędzie się Szosowy Klasyk, który jest drugim wyścigiem tegorocznego cyklu Via Dolny Śląsk. Nadchodzący weekend będzie kolarskim świętem i mocnym początkiem sezonu. - Na inaugurację Bike Maratonu w Miękini zapowiada się fantastyczna pogoda, co z pewnością zrekompensuje błotne wyścigi z lat poprzednich. Dystans Mini wynosi w tym roku 28 kilometrów, Mega 51 kilometrów, a Giga 74. W sobotę poznamy więc pierwszych zwycięzców w kategoriach wiekowych oraz teamy w klasyfikacjach drużynowych. Na dystansie Giga najlepsi polscy kolarze ścigać się będą w kategorii PRO i walczyć będą o nagrody finansowe - informuje Bolesław Kozłowicz.

- Jak zwykle w Miękini, można spodziewać się jednej z największych imprez sezonu, wielu zawodników, kibiców i wielkiego wydarzenia, które oferuje nie tylko sportowe atrakcje. Będzie strefa Expo, atrakcje dla dzieci, będzie co zjeść i czego się napić. W tym roku startuje również Sonko Kids Bike Maraton - wyścigi dla dzieci będą miały wyższą rangę, ciekawszą oprawę oraz klasyfikację generalną - dodaje organizator.

Trasa Bike Maratonu

W Miękini biuro zawodów ruszy dzień przed zawodami i będzie czynne od godz. 16 do 21. W dniu zawodów organizatorzy w biurze czekają od godz. 8. Baza zawodów będzie na stadionie przy ul. Sportowej w Miękini. Bike Maraton ruszy ze stadionu przy ulicy Sportowej o godz. 11. W niedzielę 15 kwietnia Szosowy Klasyk wystartuje również o godz. 11. - Wyjeżdżamy na pierwszą rundę wyścigu, korzystając z całkowicie zamkniętego ruchu samochodowego. Przez parę godzin drogi gminy Miękinia należeć będą tylko do kolarzy - informują organizatorzy.

Plan miasteczka BM w Miękini

O utrudnieniach w ruchu drogowym będziemy informować na bieżąco.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA