Express-Miejski.pl

Wypadek na A4. Staranowany radiowóz. Policjanci w ciężkim stanie

Wypadek na 132 kilometrze A4 fot.: 24wroclaw.pl

Do zdarzenia doszło dzisiaj tj. 12 kwietnia około godziny 8:30 na autostradzie A4 w kierunku Legnicy.

Przed godziną 8 na autostradzie A4 pomiędzy wezłami Kąty Wrocławskie a Kostomłoty doszło do zdarzenia z udziałem trzech samochodów. Nieco później w pobliżu tej kolizji doszło do kolejnego wypadku. Radiowóz został staranowany przez ciężarówkę. - Przed godziną 9:30 na 132 kilometrze A4 w kierunku na Zgorzelec doszło do nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia. Funkcjonariusze, którzy swoim pojazdem zabezpieczali inny uszkodzony samochód. Stali na poboczu autostrady, a w auto policjantów wjechał inny pojazd mechaniczny. Przyczyny tego zdarzenia są jeszcze wyjaśniane. Dwaj policjanci w stanie ciężkim trafili do szpitali. Autostrada jest zablokowana. - informuje Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

Na miejscu zdarzenia lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wyznaczone są objazdy. Korek jest już kilkukilometrowy. Utrudnienia mogą potrwać parę godzin ze względu na potrzebę wykonania czynności wyjaśniających.

Policja wyznaczyła objazdy. Dla samochodów osobowych przez węzeł Kąty Wrocławskie, DW 346 -->DW346, Pełcznicę, do węzła Kostomłoty.
Objazd dla pojazdów ciężarowych przez węzeł Kąty Wrocławskie, DW 347, DW 346, Środę Śląską, DK 94, DW 345, do węzła Budziszów.

em24.pl

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wypadek na A4. Staranowany radiowóz. Policjanci w ciężkim stanie

  2018-04-12 10:47:04

  gość: ~dramat

  kto w końcu zrobi coś z tymi ciezarowkami!!! idioci za kierownicą po podstawowych!!!!!!!

 • 2018-04-12 11:04:08

  gość: ~tomek

  codziennie jakis dzwon jakies zdarzenie , czy policja nie moze zwiekszyc czestotliwosc patroli na odcinku wroclaw legnica? przeciez to jakas paranoja , codzinnie autostrada zablokowana i nikomu nie przyjdzie do glowy zeby podiac dzialania profilaktyczne , oznakowany radiowoz skutecznie powoduje wolniejsza jazde, OZNAKOWANY a nie auto na cywilnych blachach do nabijania kasy z viedoradaru!!!!!!!!!!!

 • 2018-04-12 13:34:35

  gość: ~Bartek

  @~tomek
  Ta droga nie spełnia wymagań autostrady. Zrobić ograniczenie prędkości i odcinkowy pomiar prędkości

 • 2018-04-12 15:15:22

  gość: ~kierowca

  szybkość ile to by było mniej wypadkow

 • 2018-04-12 21:22:46

  gość: ~xyz

  A może wreszcie znaleźć pieniądze i przebudować A4 na prawdziwą autostradę? Dołożyć 3. Pas i pas awaryjny... A4 w tej formie i tak już nie wydala. Albo zmienić numer drogi z A4 na DK jakaś tam i obniżyć prędkość do 100km/h… i nie sprawiać pozorów że mamy pełnowymiarową autostradę prowadząca z zachodu na wschód. Ostatnio jeżdżę między Wrocławiem i Legnicą i jest naprawdę ciasno. A wypadki to nie jest wina kierowców ciężarówek tylko wszystkich kierowców. Wystarczy popatrzyć jakie są trzymane odstępy między pojazdami… a jakie powinny być przy prędkości 110km/h…

 • 2018-04-12 22:45:36

  gość: ~John

  ten odcinek a4 to jest jedna wielka pomyłka. brak pasa awaryjnego, brak ogrodzenia. no i przydałby sie trzeci pas. zbyt duze natężenie ruchu. za bramkami jest juz troche lepiej. dlaczego od Gliwic do Katowic sa trzy pasy?! całkiem inna jazda.

 • 2018-04-13 11:29:12

  gość: ~Moto

  ostatnio dodany post

  To nie żadna autostrada. Dwa pasy, brak pasa awaryjnego i bardzo krótkie zjazdy/ wjazdy. Do tego zakaz wyprzedzania dla ciężarówek i ogromne natężenie ruchu to gotowy przepis na wypadki. Nie ma dnia ani tygodnia bez jakiegoś zdarzenia drogowego na tym odcinku. Ta droga podobnie jak dk8 od Magnic do Kłodzka powinna być natychmiast przebudowana. Samochody ciężarowe jadą długimi kolumnami jeden za drugim bo nie wolno im wyprzedzać A samochody osobowe z często nadmierną prędkością jeden za drugim je wyprzedzają. Czy naprawdę osoby władne decydować o ewentualnych remontach nie widzą konieczności budowy trzeciego pasa? Nie wystarczy już ofiar tej drogi?

REKLAMA