Express-Miejski.pl

Dantejskie sceny na meczu B-klasy. Kibice wtargnęli na murawę. Polała się krew [AKTUALIZACJA]

Ranny zawodnik LKS Ciechów fot.: LKS Ciechów/FB

15 kwietnia w Ciechowie miejscowy LKS grał ligowe spotkanie z Piastem Lutynia. Mecz został przerwany przez sędziego, a na miejscu interweniowała policja.

- Krwawe sceny podczas meczu 16. kolejki wrocławskiej B klasy - tak krótko o dzisiejszym spotkaniu mówią piłkarze z LKS Ciechów.

Mecz LKS-u z Piastem Lutynia został przerwany około 70. minuty przy remisie 2:2. Powodem wstrzymania zawodów było wtargnięcie na murawę kibiców, które poprzedził brutalny faul na piłkarzu z Ciechowa. Zawodnik został przewieziony do szpitala karetką pogotowia ratunkowego z podejrzeniem złamania nogi. - Faul spowodował awanturę wśród kibiców obu drużyn, którzy wbiegli na boisko. Jednak to nie koniec całego zajścia, ponieważ później zostało popełnione przestępstwo, które oczywiście zostało zgłoszone na policję, która to pojawiła się na meczu. Kibic gości wbiegł na boisko i chciał, nie boimy się tego określenia dosłownie "poderżnąć gardło" ostrym przedmiotem naszemu piłkarzowi, który stał i udzielał pomocy w tej chwili na murawie. Oczywiście on również wylądował w szpitalu z rozciętą szyją - relacjonują piłkarze z Ciechowa za pośrednictwem swojego profilu na portalu społecznościowym.

- Nie mamy słów do tego, co dziś stało się na naszym boisku. Nie miało to nic wspólnego ze sportową rywalizacją. Zostało popełnione przestępstwo. Nasz kolega stracił zdrowie, a mógł stracić nawet życie - podsumowują. 

Czekamy na oświadczenia obu klubów oraz informację średzkiej policji. Więcej szczegółów wkrótce.

[AKTUALIZACJA 15.04.2018 godz. 22:20 OŚWIADCZENIE KLUBU PIAST LUTYNIA]

Dzisiejsze spotkanie w Ciechowie niestety zakończyło się awanturą i scenami jakie na boiskach piłkarskich nie powinny mieć miejsca. W sieci pojawiło się wiele informacji o zaistniałej sytuacji, które muszą być wyjaśnione przez umocowane do tego instytucje. Awantura rozpoczęła się od faulu naszego zawodnika, za który słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Po faulu na boisku pojawili się kibice gospodarzy, którzy zwyzywali naszych zawodników (głównie rasistowskimi obelgami). Pewnie cała sytuacja zakończyłaby się szybciej i nie w taki sposób, gdyby nie zawodnik LKS Ciechów z nr 16, który rzucił się na naszego zawodnika z pięściami i ponownymi wyzwiskami. Wtedy oskarżony kibic wbiegł na boisko i zaczął bronić zawodnika przed praktycznie całą drużyną z Ciechowa. Z relacji świadków wynika, że zawodnik z Ciechowa ma rozciętą brodę od uderzenia łokciem lub pięścią, oczywiste jest chyba również to, że gdyby jakiekolwiek narzędzie zostało użyte to jeden człowiek został by skatowany przez całą drużynę Ciechowa. Niestety mimo, iż zszedł o własnych siłach z boiska (do tego rasistowsko wyzywany za kolor skóry) to na stronie drużyny z Ciechowa, ktoś zamieścił inne informacje i mamy nadzieję, że zostanie to wyjaśnione przez policję. Do tego czasu prosimy o nierzucanie osądów przez osoby, które zajścia w ogóle nie widziały.

Jesteśmy klubem, który nie słynie z awanturniczych spotkań i patologicznych zachowań, a w naszej historii nigdy nie mieliśmy tego typu sytuacji. Przy klubie działa grupa kibiców, która prowadzi zorganizowany i kulturalny doping na naszych meczach (akurat w dniu dzisiejszym nie była obecna w Ciechowie), nasi zawodnicy oraz kibice nigdy nie byli uczestnikami rozrób i awantur podczas i po meczach. Jako klub potępiamy jakiekolwiek przejawy przemocy i niesportowych zachować podczas wydarzeń sportowych. Prosimy aby zachować umiar w ferowaniu jakichkolwiek wyroków i oskarżeń, które mogą nie mieć poparcia w faktach i dowodach.

Ze sportowym pozdrowieniem
Piast Lutynia

Fot. Piast Lutynia

em

19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dantejskie sceny na meczu B-klasy. Kibice wtargnęli na murawę. Polała się krew

  2018-04-15 22:09:02

  gość: ~Gruby

  Brawo brawo brawo

 • 2018-04-15 22:11:25

  gość: ~Gruby

  Widzę pełny profesjonalizm

 • 2018-04-15 22:24:47

  gość: ~Widziałem

  Ten zwierzak ( mały cyganek) ,który to zrobił to zawodnik klubu skorpion Krepice (Kacper B.). Szanuje i podziwiam prace Radosława K. ( trenera w klubie) ale niestety dla niektórych nabyte umiejętności pomagają być po prostu bardziej niebezpiecznym dla innych, ponieważ zamiast na ringu sportowym używają przeciwko innym ludziom ( widziałem jak skakał ten mały cyganek po tym jak wbiegł na boisko, myślał ze jest na ringu wymachiwał rękoma po tym jak zaatakował tego piłkarza butelką a drugiego chłopaka uderzył łokciem w twarz) PATOLOGIA rodzice nie wychowali! Apel do trenera klubu
  >>> wywal tego chłopaka z klubu aby dalej nie uczył się tych umiejętności ponieważ stanowi niebezpieczeństwo dla społeczeństwa!!!"<<<

 • 2018-04-15 22:35:01

  gość: ~Haha

  (this post was banned by administrator)

 • 2018-04-16 07:35:09

  gość: ~Mieszkaniec Lutyni

  @~Haha sam jesteś ścierwem... nie wrzucaj wszystkich do jednego worka....

 • 2018-04-15 22:36:28

  gość: ~Błękitny Piłkarz

  Nie dziwi mnie, że takie sceny w meczu z Lutynią. Rok temu wasz trener bezustannie kierował obelgi w stronę naszej ławki rezerwowych.

 • 2018-04-15 22:48:09

  gość: ~andrzejeg

  sport to zdrowie haha

 • 2018-04-16 07:35:48

  gość: ~Kibic

  Dozywotni zakaz wejscia na boisko i miesiac prac spolecznych. Idziesz z dziecmi i patrza na takie cos. Sport dla sportowcow nie psycholi z uszkodzonym mozgiem#

 • 2018-04-16 09:12:25

  gość: ~Baca

  Jak świat światem z Lutynią zawsze były problemy. W latach 60 grali brutalnie a kibice zawsze byli chętni do bójek.

 • 2018-04-16 09:37:29

  gość: ~Pamiętam

  Pamiętam odkąd gramy z Lutynią a to jakieś 10-12 lat nigdy nie było problemów jeśli chodzi o zachowanie kultury kibiców czy w Lutyni czy u nas a co do Ciechowa to każdy wie jak się zachowuje ich publika na meczach domowych i nikt nie reaguje nie raz wbiegali na boisko i szukali zaczepki poza tym na wyjazdach czują się bezkarni przykład w Brzezinie także nie do końca daję wiarę tym opowieścią z Narni

 • 2018-04-16 09:43:18

  gość: ~Takie tam pierdoły

  @~Pamiętam
  Masz racje. Zdazały sie awantury z udziałem kibiców Ciechowa ale tutaj przeciez został wbity ostry przedmiot w szyje innemu czlowiekowi a nie zwykle pobicie.Ludzie nie szukajmy na sile usprawiedliwienia tego czynu!!

 • 2018-04-16 10:13:24

  gość: ~Kibic

  Zawiesić oba kluby do końca rundy!

 • 2018-04-16 10:28:17

  gość: ~Zawodnik

  @~Kibic
  I właśnie dlatego na każdym meczu powinni być trzej sędziowie i przynajmniej więcej spokoju wprowadzą na boisko i wykluczą się sytuacje niedopowiedziane budzące najwięcej kontrowersji. Proponuję DZPN-owi zmniejszyć opłaty startowe, za transfery, a wprowadzić obowiązkowo 3 sędziów i niech pilnują bardziej przepisów na polu gry i porządku.

 • 2018-04-17 21:54:10

  gość: ~ŁYSY

  ostatnio dodany post

  @~Zawodnik
  Co ty bredzisz co zmieni obecność trzech sędziów ?
  Nic!! poziom sędziowania to jest dno sędziowie nie potrafią zapanować nad tym co się dzieje na boisku ,brak konsekwencji w postaci kartek,wykluczenia z gry doprowadza do takich sytuacji..

 • 2018-04-16 10:36:26

  gość: ~ochrona

  A gdzie byli porzadkowi wyznaczeni przez klub lista pisemną

 • 2018-04-17 21:47:12

  gość: ~ŁYSY

  @~ochrona
  Obalali kolejnego JABOLA

 • 2018-04-16 10:59:11

  gość: ~Diego

  W każdym meczu i w każdej drużynie jest jakiś cwaniak z PKS który skacze do bicia. A to ktoś go sfaulował a to ktoś stanął na noge.i tak w koło. Coraz mniej jest fajnej gry w imię zasad fair play. Boisko to nie ring. Tutaj przychodzą dzieci obejrzeć mecz a nie słuchać wyzwisk itd.

 • 2018-04-16 17:14:51

  gość: ~JOSHUA

  Teraz będzie milion wersji...

 • 2018-04-16 17:46:38

  gość: ~Nóż

  Nusz-Janusz

REKLAMA