Express-Miejski.pl

Najlepsi młodzi piłkarze ćwiczyli pod okiem trenerów z PZPN

Wspólny trening młodych piłkarzy fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

6 kwietnia na Centrum Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej odbyły się pierwsze w tym roku konsultacje Mobilnej Akademii Młodych Orłów.

Do udziału w konsultacjach zostało zaproszonych po 16 wyróżniających się zawodników z klubów: MLKS Polonia Środa Śląska, Mechanik Brzezina, Orliki Gmina Miękinia, Odra Malczyce, LZS Zieloni Rakoszyce, LKS Ciechów, Zjednoczeni Szczepanów oraz Oratorium Środa Śląska w rocznikach 2005-2006 (młodzik) oraz 2007-2008 (orlik).

Zajęcia prowadzili trenerzy zatrudnieni przez PZPN i miały one charakter zajęć teoretycznych dla trenerów oraz zajęć praktycznych w których uczestniczyli najlepsi zawodnicy z powiatu średzkiego. - Mobilne AMO ma na celu stworzenie bazy uzdolnionych zawodników w każdym powiecie w Polsce, monitorowanie ich rozwoju, a najlepsi zawodnicy mogą otrzymać powołania na obozy letnie i zimowe, gdzie mogą razem trenować i otrzymać szansę gry na wyższym poziomie - wyjaśnia prezes MLKS Polonia Środa Śląska Mariusz Kargol.

Konsultacje w naszym powiecie odbyły się, dzięki zaangażowaniu klubu MLKS Polonia Środa Śląska oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Środzie Śląskiej, który udostępnił nieodpłatnie swoje obiekty. - Baza sportowa została uznana przez trenerów jako godna polecenia i znajdzie się wśród wyróżnionych tego typu obiektów w Polsce. W tym roku możemy się spodziewać jeszcze trzech konsultacji w naszym Powiecie. Dlatego zachęcamy młodzież do ciężkiego treningu bo każdy może dostać powołanie na kolejne konsultacje - dodaje prezes.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA