POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Patriotyczne rysowanie. Konkurs plastyczny średzkiego starostwa

Zdjęcie ilustracyjne fot.: anbo

Aby uczcić 100. rocznicę odzyskania niepodległości, starostwo organizuje konkurs plastyczny - Polska to my, który jest adresowany do mieszkańców powiatu w każdym wieku.

Konkurs poza uczczeniem Święta Niepodległości ma również rozwijać zainteresowania historią i tradycją, budować szacunek do dokonań minionych pokoleń, a także promować talenty artystyczne.

Zgodnie z regulaminem konkursowa praca (rysunek, malarstwo, grafika komputerowa lub  kolaż) musi: być płaska (będzie powielana!), mieć metryczkę, rozmiar A4 i trafić do starostwa do 14 maja br. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca podczas III Powiatowego Dnia Dziecka, który odbędzie się na terenie specjalnego ośrodka na Kajakach. Najciekawsze prace, a może nawet wszystkie, zostaną zaprezentowane na specjalnie zorganizowanej tam wystawie.  
 
Ważna i motywująca do udziału w konkursie jest informacja, że najciekawszy projekt będziemy chcieli wykorzystać na materiałach promocyjnych, które planujemy wydać na listopadowe obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. W tej chwili jeszcze rozważamy czy będą to torby, koszulki lub kubki – mówią pracownicy wydziału promocji średzkiego starostwa, koordynujący konkurs. Zachęcają też, aby w pracach starać się zawrzeć lokalne  motywy lub w inny sposób nawiązać do naszej wspólnoty.
 
Informację o konkursie otrzymały już wszystkie przedszkola i szkoły z terenu powiatu. Niemniej konkursowy rysunek może powstać też w domu, pod okiem opiekuna, a najlepiej podczas wspólnego rysownia. Rysunki rodziców też mogą brać udział w zabawie! Regulamin konkursu dopuszcza również grafikę komputerową. I może ktoś zdecyduje się na taką formę pracy.
 
Zapraszamy do udziału! Termin nadsyłania prac mija w poniedziałek 14 maja – decyduje data wpływu do starostwa.

rfp/starostwo powiatowe

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA