POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Trwa zbiórka pieniędzy na przeszczep komórek macierzystych dla 6-letniego Michałka z Rakoszyc

Chłopczyk na wózku to Michałek. Podczas Dnia Dziecka w Rakoszycach w 2017 roku odbyła się zbiórka pieniędzy na jego leczenie. fot.: anbo

6-letni Michałek Sztech choruje na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, niedotlenienie okołoporodowe i wrodzone zapalenie płuc.

Wada mózgowia objawia się epilepsją lekooporną. Chłopczyk jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, rehabilitanta, pedagoga, neurologopedy i psychologa. - Michałek do dziś samodzielnie nie chodzi i nie mówi. Ciężka do opanowania padaczka, która objawia się ogromną ilością napadów w ciągu dnia, znacznie opóźnia jego rozwój i upośledza nam dziecko. Wielką nadzieją dla Michałka jest przeszczep komórek macierzystych, który daje szansę na wyciszenie napadów. Niestety, nie jest refundowany. Dlatego bardzo prosimy ludzi dobrego serca o wpłacanie darowizn, by przeszczep pomógł nam ulżyć w chorobie naszego synka! - mówi matka chłopca Monika.

Na przeszczep rodzice dziecka potrzebują blisko 42 tys. złotych. Do tej pory udało im się zebrać zaledwie 1,4 tys. złotych, a czas nieubłaganie mija. Do 16 maja rodzice Michałka muszą mieć pieniądze na pierwsze podanie dziecku komórek macierzystych. Między podaniami chłopiec musi uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt jednego wyjazdu to około 6 tys. złotych.

Na stronie internetowej siepomaga.pl trwa zbiórka na leczenie Michałka. Darowiznę na leczenie dziecka można wpłacać również na konto fundacji, której podopiecznym jest Michałek.

Adres:

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z pomocą", ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytuł przelewu: 27569 Sztech Michał - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA