POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

"To był nasz najlepszy mecz w sezonie". GOKiS zdobywa Legnicę.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 26:27 fot.: em

W sobotę 21 kwietnia szczypiorniści UKS GOKiS pokonali jednym punktem 11. w tabeli Dziewiątkę Legnica.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Konina ze Świebodzinem UKS GOKiS Kąty Wrocławskie ulokował się na dziewiątej pozycji II-ligowej tabeli i jest wielce prawdopodobne, że na tyj lokacie zakończy sezon.

Spotkanie w Legnicy relacjonuje dla nas Paweł Pilski. - Pojechaliśmy w dwunastu przeciwko mocno nastawionej Legnicy, będącej w pełnym składzie. Baliśmy się, że nam nie pójdzie, ale od początku graliśmy świetnie. Dopiero około 20. minuty dostaliśmy podwójną karę i trochę się posypaliśmy, dlatego wynik do przerwy 15:13 na korzyść gospodarzy. Po przerwie sukcesywnie dochodziliśmy do Legnicy i w końcówce narodziła się nowa gwiazda w naszej drużynie, mianowicie Dawid Niżyński. Czekaliśmy, aż jego doświadczenie zaowocuje i to był właśnie ten mecz. W końcówce dwa niewykorzystane karne po naszej stronie. Dawid wziął piłkę i rzucił po profesorsku. Następnie piękną rzucił bramkę „z biodra” zza zawodnika i wyszliśmy na dwupunktowe prowadzenie. Końcówka zrobiła się niesamowita – komentuje. W ostatnich sekundach wreszcie zagrała „chłodna głowa” i wyrachowanie, które dały kąckiemu zespołowi jednopunktową wygraną 27:26.

- Wszystko zagrało, wszyscy rzucali bramki. Dla kibiców było to bardzo ciekawy mecz, zwycięstwo ważyło się do ostatnich chwil – dodaje Pilski.

W ostatniej kolejce sezonu GOKiS podejmie w Komprachcicach miejscowy LKS OSiR. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 28 kwietnia.

EUCO-UKS Dziewiątka Legnica – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 26:27 (15:13)

GOKiS: T. Łuczak (6), Malawski (6), Niżyński (4), Kazimierczak (3), M. Łuczak (2), Ostrówka (2), Serafin (2), Ścigała (2), Grzesiak, J. Jarząbek, Jeruszka, Wilk

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA