POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Smolec odlicza czas do tegorocznej (za)Dyszki

V Smolecka zaDyszka fot.: Paweł Harom - em24.pl

Kolejna już edycja Smoleckiej (za)Dyszki przypada w tym roku 9 czerwca. Uczestnicy po raz szósty pobiegną ulicami Smolca i Krzeptowa.

VI Smolecka (za)Dyszka, pod patronatem Starosty Powiatu Wrocławskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, odbędzie się już 9 czerwca o godzinie 17:00 w Smolcu przy ulicy Kościelnej. Limit czasu wynosi 1 godz.30 minut. Trasa będzie atestowana i oznakowana co kilometr. Na trasie będzie umieszczony punkt z wodą na około siódmym kilometrze.

Organizatorami imprezy jest Towarzystwo Przyjaciół Smolca a w jej organizację włączają się sołectwa, smoleccy strażacy, organizacje pozarządowe i liczni wolontariusze. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie zawodów jest Łukasz Maciejewski – koordynator biegu, który pełnił tą funkcję również w poprzednich edycjach.

Kto może wziąć udział?
Smolecka (za)Dyszka to bieg, w którym może wziąć udział każdy, kto spełnia wymogi wiekowe, trzeba mieć ukończone 16 lat. Nie ma górnego limitu wieku. Przed rozpoczęciem uczestnicy muszą złożyć oświadczenie zdrowotne pozwalające na start.

Trasa ma długość 10 kilometrów i jest w całości asfaltowa. Na dzień dzisiejszy uczestnictwo zadeklarowało już ponad 230 osób. Start i meta na boisku sportowym przy ul. Kościelnej. 

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 2 czerwca. Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://www.zmierzymyczas.pl/zapisy.html Opłaty startowe są zróżnicowane, do 31 marca wynosiły 35zł, aktualnie do 30 kwietnia można się zapisać a opłata będzie wynosiła 40zł, w późniejszym terminie oraz w dniu zawodów pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca opłata wyniesie 45zł. W biegu obowiązuje limit uczestników wynoszący 550 osób.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA