POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Tadeusz Samborski otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Środa Śląska"

Tytuł "Zasłużony dla gminy Środa Śląska" otrzymał Tadeusz Samborski fot.: Tadeusz Samborski/FB

Na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej 25 kwietnia rajcy zdecydowali o przyznaniu tytułu „Zasłużony dla gminy Środa Śląska" dla Tadeusza Samborskiego.

Tadeusz Samborski urodził się 8 sierpnia 1945 roku we wsi Gańczary koło Lwowa. Ludowiec, nauczyciel, dyplomata, dziennikarz, animator kultury, dr nauk historycznych, pracownik samorządowy, poseł na Sejm II i VI kadencji. W 2014 roku został wybrany na członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Mężczyzna został odznaczony m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, odznaką honorową Zasłużony dla kultury polskiej", medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis", Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

- Dzięki współpracy z Tadeuszem Samborskim udało się zrealizować szereg wydarzeń artystycznych m.in. Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego, który odbył się w 2016 roku jako element obchodów Święta Wina w Mieście Skarbów, Dzień Seniora i Kobiet - opowiadała na sesji Marta Wilczyńska. - Marszałek Samborski był również honorowym patronem I Festiwalu Orkiestr Dętych w Środzie Śląskiej. Już wiemy, że objął patronatem tegoroczną edycję - dodała rzeczniczka. Tadeusz Samborski stale wspiera starania o dotacje z budżetu województwa na zabytki sakralne położone na terenie gminy Środa Śląska.

Radni uchwałę przyjęli jednogłośnie, tym samym Tadeusz Samborski otrzymał tytuł Zasłużonego dla gminy Środa Śląska".

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Tadeusz Samborski otrzymał tytuł „Zasłużony dla gminy Środa Śląska"

  2018-04-28 21:17:36

  gość: ~Polak

  Dzięki współpracy z Tadeuszem Samborskim udało się zrealizować szereg wydarzeń artystycznych m.in. Festiwal Romansu Polsko-Rosyjskiego, który odbył się w 2016 roku

 • 2019-09-25 21:19:38

  gość: ~Maria

  ostatnio dodany post

  Znam go osobiście i uważam ,że zasłużył na wyróżnienie i wybór do sejmu.

REKLAMA


REKLAMA