POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

OSP Zachowice wycofane z podziału bojowego. "To sytuacja przejściowa"

OSP Zachowice fot.: OSP Zachowice

Ostatniego dnia kwietnia Komendant Gminny w Kątach Wrocławskich Piotr Obłój wycofał z podziału bojowego jednostkę strażacką z Zachowic. Powód? Brak hełmów.

Ze względnu na zły stan techniczny hełmów używanych podczas akcji ratowniczo-gaśniczych (popękane przyłbice, a w niektórych ich brak) jednostka strażaków-ochotników z Zachowic została wycofana z podziału bojowego. Oznacza to, że do czasu otrzymania nowego sprzętu jej członków nie zobaczymy w akcji.

O nowe hełmy na początku marca zabiegał w kąckim magistracie naczelnik OSP Zachowice - Marcin Jakubów. - Faktycznie, otrzymaliśmy informację o takim zapotrzebowaniu i zamówienie jest realizowane. Czekamy na dostawę. Natomiast zamawiając sprzęt robię zestawienie zbiorcze ze wszystkich jednostek. Jeśli wszystkie przedkładają informację o rozmiarach i ilości, wówczas sporządzam zamówienie. Zamawiając większą ilość sprzętu można też uzyskać niższą kwotę. Zapewniam, że to sytuacja przejściowa - informuje Julian Żygadło, inspektor ds. wojskowych i obrony cywilnej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kątach Wrocławskich.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA