Express-Miejski.pl

Prawie 165 tys. złotych do podziału dla sołectw. Ruszył program "Miękińska Inicjatywa Razem"

Urząd Gminy Miękinia fot.: em

To już piąta edycja Programu Grantowego Miękińska Inicjatywa-Razem. Wnioski o dofinansowanie można składać do 17 maja.

Dzięki przyznanej dotacji mogą zakupić materiały i usługi w ramach programu. Przypomnijmy, że konkurs jest skierowany do rad sołeckich oraz organizacji pozarządowych mających siedzibę i realizujących swoje działania na terenie gminy Miękinia.

W budżecie gminy na program zabezpieczona została kwota w wysokości 165 tys. złotych. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o maksymalne dofinansowanie w wysokości 6 tys. złotych. Sołectwa i stowarzyszenia mogą przyznane pieniądze przeznaczyć m.in. na budowę ścieżek rowerowych, placów zabaw, miejsc rekreacji, zakup strojów ludowych, instrumentów, czy wyposażenie obiektów małej architektury. 

Co ważne projekty mają służyć promocji dobrych praktyk w zakresie wykorzystywania zasobów materialnych na potrzeby społeczności lokalnej, rozwój przedsiębiorczości na terenach wiejskich i promocji dobrych praktyk związanych z pobudzeniem aktywności organizacji z terenu gminy Miękinia. - Głównym założeniem inicjatywy jest to, że pomysłodawcą i wykonawcą projektów są mieszkańcy, natomiast materiały konieczne do ich wykonania kupuje gmina. Program cieszy się dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy poszczególnych sołectw wkładają bardzo dużo czasu i pracy, a przede wszystkim serca, w realizację własnych pomysłów, które zwiększają atrakcyjność ich miejscowości - mówi Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.

Wnioski można składać do 17 maja osobiście, za pomocą poczty lub firmy kurierskiej. Oferty należy składać w Urzędzie Gminy Miękinia. Więcej szczegółów w regulaminie i ogłoszeniu programu.

anbo/GM

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA