Express-Miejski.pl

Przegląd inwestycji drogowych w gminie Miękinia

Zakończone prace budowlane na drodze DK94 fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Niektóre z nich są już realizowane, a inne dopiero będą. Które drogi na terenie gminy Miękinia w tym roku zostaną przebudowane i kiedy?

Zakończyła się już budowa skrzyżowania gminnej drogi na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z drogą krajową nr 94 w pobliżu miejscowości Źródła. Wykonawcą była firma Berger Bau. W ramach inwestycji została wykonana kanalizacja deszczowa, wyprofilowano skarpy nasypów, zahumusowano i ułożono maty przeciwerozyjne. - Wykonano oświetlenie uliczne i kanały teletechniczne. Została sfrezowana nawierzchnia warstwy ścieralnej wraz z powierzchniami wyłączonymi z ruchu z kostki betonowej. Rozpoczęto procedury odbiorowe zadania. Wartość zadania to blisko 3,2 mln złotych - informuje Justyna Hamkało z Urzędu Gminy Miękinia.

Przebudowa dróg powiatowych

W tym roku przebudowane mają zostać blisko 3 kilometry drogi relacji Brzezinka Średzka-Gosławice-Prężyce. Wartość inwestycji to ponad 4 mln złotych w tym udział gminy to 1,6 mln złotych. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Projekt realizowany w partnerstwie Gminy Miękinia i Powiatu Średzkiego. - Została podpisana umowa z wykonawcą tj. Berger Bau Polska. Wykonawca rozpoczął prace od strony Prężyc. Trwa wykonanie podbudowy, rozpoczęto budowę konstrukcji w miejscach poszerzenia drogi i rozpoczęto frezowanie nawierzchni - informuje urzędniczka.

Kolejną inwestycją ma być przebudowa drogi powiatowej relacji Księginice- Warzyna o długości około 1,5 kilometra. Wykonawcą tej inwestycji ma być firma Eurovia Polska. - Wykonawca został wprowadzony na teren budowy. Wartość tej inwestycji to ponad 450 tys. złotych. Planowane zakończenie robót to koniec lipca. Inwestycja realizowana jest we współpracy Gminy Miękinia z Powiatem Średzkim - informuje Justyna Hamkało.

Przebudowa dróg gminnych 

To nie koniec remontów dróg na terenie gminy Miękinia. Obecnie prowadzona jest przebudowa ulicy Jesionowej i Dębowej w Brzezince Średzkiej, ulicy Pięknej w Gałowie, ulicy Polnej w Krępicach i ulicy Owocowej w MrozowieJedną z realizowanych inwestycji jest budowa drogi gminnej wraz z oświetleniem i infrastrukturą towarzyszącą do kompleksu szkolno-przedszkolnego w Lutyni.

Drogi mają być gotowe do połowy października.

Budowa drogi w strefie aktywności gospodarczej Kadłub – Źródła

Początek budowy projektowanej drogi gminnej przyjęto w miejscu włączenia do DK94 w miejscowości Źródła do Kadłubia. Długość projektowanej drogi to około 2,8 kilometra. W ramach inwestycji wykonane będzie oświetlenie uliczne. - Została podpisana umowa z firmą STRABAG Infrastruktura Południe na wykonanie zadania. Wykonawca został wprowadzony na teren budowy. Obecnie trwają prace przygotowawcze polegające na zdjęciu humusu oraz płyt betonowych. Wartość inwestycji to blisko 7 mln złotych - tłumaczy Justyna Hamkało.

Pierwszy etap inwestycji, czyli budowa 300 metrów drogi od skrzyżowania z drogą krajową 94 zakończyła się w kwietniu. - Wykonano podbudowy pod nawierzchnie, pełną konstrukcję drogi wraz z ułożeniem warstwy ścieralnej z masy bitumicznej. Drugi etap inwestycji ma zakończyć się 30 września - podsumowuje Hamkało.

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przegląd inwestycji drogowych w gminie Miękinia

  2018-05-11 14:09:45

  gość: ~Majewski

  Marian Brawo Ty Brawo twoje projekty !!! żal tylko Środy Śląskiej bo wypada bardzo blado w porównaniu z Miękinią.

 • 2018-05-11 15:40:19

  gość: ~Rolo

  @~Majewski
  Szkoda że Środa nie ma takiego Gospodarza...

 • 2018-05-11 16:33:09

  gość: ~Sentymentalnie

  ostatnio dodany post

  @~Rolo
  ŚRODA miała takiego gospodarza ale wolała wyższy poziom rozwoju. Teraz zamiast szkoły, dróg, i mieszkalnictwa mamy lans zapinane marynarki i rzeczowe odpowiedzi. No cóż mieszkańcy naszej gminy nigdy nie potrafili docenić tego co mają.

REKLAMA