POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Rowerowy Rajd Przyjaźni przejedzie przez Kąty Wrocławskie

Rowerowy Rajd Przyjaźni fot.: mat.pras.

Rajd organizowany jest przez gminy Łeba, Nowa Wieś Lęborska i Wicko. Uczestnicy wyruszą z Łeby, by dotrzeć do Pragi.

Rowerowy Rajd Przyjaźni trwa od 3 maja do 12 maja. Jest to jego czwarta edycja. Gościnnie cykliści odwiedzą między innymi Chojnice, Toruń, Wałbrzych czy właśnie Kąty Wrocławskie. W rajdzie weźmie udział 9 osób, a będą to samorządowcy z gmin, które organizują to przedsięwzięcie.

Akcja ta jest nastawiona na profilaktykę uzależnień stworzoną dla popularyzacji wiedzy na temat problemów jakie niesie za sobą uzależnienie od alkoholu oraz innych używek i wskazanie alternatywy spędzania wolnego czasu – czynnie z rodziną bądź ze znajomymi. Jest to też ukazanie młodemu pokoleniu jak atrakcyjnie i zdrowo można spędzić urlop, a przy okazji zobaczyć wiele ciekawych miejsc napotkanych po drodze.

- Ponadto planowana akcja będzie miała jak zwykle przesłanie charytatywne. Poprzez tą akcję chcemy wesprzeć Fundację MATIO z Krakowa, która zajmuje się osobami chorymi na mukowiscydozę. – mówi Michał Sałata, podinspektor ds. kultury i sportu UM Łeba

Trzecim elementem jest promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych miasta Łeby oraz Słowińskiego Parku Narodowego, w którym to znajdują się jedyne w Europie „Ruchome Wydmy”. Uczestnicy rajdu będą codziennie pokonywać około 120 km. Na całej trasie cykliści będą propagować ideę wydarzenia. Łączna trasa rajdu wyniesie 845 kilometrów.

Codzienna fotorelacja będzie zamieszczana na stronie internetowej www.leba.eu oraz na facebookowym fanpage'u „Łeba Miasto Czterech Żywiołów”.

em / UG

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA