POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Piłkarze ręczni z Kątów Wrocławskich kończą sezon

KS Środa Śląska – UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie 28:32 fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W ostatnim spotkaniu sezonu II ligi mężczyzn UKS GOKiS uległ w Komprachcicach 30:38. Drugi zespół pokonał natomiast na wyjeździe KS Środa Śląska 32:28.

Mecz w Komprachcicach był dla UKS-u ostatnim w tym sezonie. Faworyzowani w tym spotkaniu gospodarze nie dali wyrwać sobie zwycięstwa, choć do przerwy to GOKiS prowadził 16:15. W drugiej części gry lepiej radzili już sobie gospodarze, którzy zdominowali beniaminka z Kątów Wrocławskich. Na pochwałę zasługuje z pewnością Grzegorz Malawski, który rzucił dla GOKiS-u 7 bramek. W pierwszej drużynie zadebiutował także bramkarz Julien Philippe.

Szczypiorniści z Kątów Wrocławskich, dla których to pierwszy sezon w drugiej lidze, kończą sezon na dobrym dziewiątym miejscu. Przedsezonowe założenia duetu trenerskiego Dyrkacz-Łukasik zostały zrealizowane z nawiązką, gdyż klub miał wywalczyć utrzymanie. Apetyt na przyszły sezon z pewnością jest większy, a do pierwszego zespołu puka kilku ciekawych młodzieżowców. – Ta drużyna ma naprawdę spory potencjał i przy odrobinie szczęścia w przypadku kontuzji, które w tym roku nie omijały beniaminka, za rok wynik z tego sezonu może zostać poprawiony – pisze Bartłomiej Żygadło z serwisu handballnews.pl

LKS OSiR Komprachcice – UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 38:30 (15:16)

GOKiS: Malawski (7), Ścigała (5), Ostrówka (4), Serafin (4), Jeruszka (3), Krekora (3), T. Łuczak (3), Kazimierczak (1), Grzesiak, J. Jarząbek, Philippe, Niżyński.

Sezon zakończyli także zawodnicy III-ligowej drużyny GOKiS-u. Ostatnie spotkanie zostało rozegrane w Środzie Śląskiej. Zawodnicy gospodarzy, którzy prowadzili do przerwy, pokazali charakter, lecz ostatecznie brakło umiejętności, by wygrać z kąckim zespołem. Wobec kontuzji Tomasza Kromy w trakcie spotkania na parkiecie pojawił się Paweł Pilski, który samodzielnie prowadził drużynę UKS-u jako trener. Pilski, który jest ikoną kąckiego klubu, pomógł młodszym kolegom kilkoma bardzo dobrymi interwencjami, a w ofensywie nie zawiedli Andrzejewski i Mnitowski (obaj 7 bramek). Finalnie po końcowej syrenie na tablicy widniał wynik 28:32 na korzyść gości.

Drugi zespół GOKiS-u ostatecznie uplasował się na 7. miejscu wygrywając 6 z 16 spotkań. Biorąc pod uwagę, że celem utworzenia drużyny była możliwość ogrywania młodych zawodnikó, wynik można uznać za zadowalający.

KS Środa Śląska – UKS GOKiS II Kąty Wrocławskie 28:32 (16:15)

GOKiS II: Andrzejewski (7), Mnitowski (7), Musiał (4), Zubko (4), Szatkiewicz (3), Tomków (3), Korpacki (2), Działoszek (1), Falęta (1), Kroma, Pilski, Protaś.

Czas na plażówkę!

Choć sezon się skończył to nie koniec emocji związanych z piłką ręczną. Od 15 do 17 czerwca w Szczecinie odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej plażowej, w których udział wezmą aż 3 drużyny wystawione przez UKS GOKiS Kąty Wrocławskie.

Ponadto do Grand Prix Polski w plażowej piłce ręcznej zgłosił się seniorski zespół GOKiS-u. Finał całego cyklu odbędzie się w Warszawie, ale by się do niego zakwalifikować należy zdobyć odpowiednią ilość punktów w turniejach eliminacyjnych. Kąccy szczypiorniści chcą zagrać co najmniej w czterech takich turniejach. Pierwszy z nich odbędzie się jeszcze w tym miesiącu w Poznaniu. Ciekawie zapowiadają się również zawody w Mielnie.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

pharom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA