Express-Miejski.pl

Strażacy z Ujazdu Górnego z prestiżową nagrodą. Zostali docenieni za „korytarz życia”

Strażacy reprezentujący jednostki OSP Ujazd Górny i Czerna ze statuetką fot.: OSP Ujazd Górny

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W piątek 11 maja w Warszawie odbyła się finałowa gala konkursu Floriany. Ze strażackim Oskarem do domu wrócili ochotnicy z Ujazdu Górnego i Czernej.

Przypomnijmy, że Floriany to konkurs dla ochotniczych straż pożarnych. W tym roku nominowane były 52 jednostki, a wśród nich jedna reprezentująca powiat średzki - OSP Ujazd Górny. Konkurs jest skierowany do strażaków ochotników i lokalnych społeczności. 

Zgłoszenia zostały podzielone na dwanaście kategorii m.in. infrastrukturę, bezpieczeństwo, edukację, ochronę środowiska, czy aktywizowanie seniorów, współpraca pokoleń i integracja społeczna. W tym roku jest jeszcze jedna kategoria specjalna - „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Florian dla OSP Ujazd Górny i Czerna

W tegorocznej edycji konkursu powiat średzki reprezentowała Ochotnicza Straż Pożarna z Ujazdu Górnego (gm. Udanin). Zostali nominowani w kategorii bezpieczeństwo za prowadzoną przez nich i jednostkę OSP Czerna kampanię „Korytarz życia - włącz myślenie”, która odbiła się echem w ogólnopolskich mediach. Ich praca została doceniona i kapituła konkursowa przyznała im statuetkę Floriany 2018 w kategorii bezpieczeństwo.

Po uroczystej gali strażacy i towarzyszący im partnerzy przeprowadzonych prospołecznych inicjatyw zostali zaproszeni na jubileuszowy koncert zespołu Golec uOrkiestra i występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA