Express-Miejski.pl

Muzycy opanują średzki rynek. Przed nami druga edycja Festiwalu Orkiestr Dętych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: armal

19 maja na rynku w Mieście Skarbów odbędzie się II edycja Festiwalu Orkiestr Dętych. Na wydarzenie zaprasza kapelmistrz Średzkiej Orkiestry Dętej Kazimierz Puchalski.

- W sobotę będą mogli Państwo wysłuchać i nasycić się wielką muzyką. Drugi Festiwal Orkiestr Dętych rozpoczynamy o godz. 15.30 przemarszem ulicami miasta, zapraszając wszystkich mieszkańców i nie tylko, na wspaniałą biesiadę przy naturalnych dźwiękach instrumentów dętych - opowiada Kazimierz Puchalski.

To już kolejna edycja tej imprezy w Środzie Śląskiej. - Pomysł i projekt Festiwalu Orkiestr Dętych został z aprobatą przyjęty przez władze miasta i gminy Środa Śląska. Burmistrz objął wydarzenie Honorowym Patronatem. Mamy to szczęście, że władze urzędu marszałkowskiego województwa dolnośląskiego wyraziły zgodę i również wsparły nasz festiwal. Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Tadeusz Samborski objął patronat i zapowiedział swoją obecność na festiwalu - dodaje kapelmistrz.

W sobotę w Środzie Śląskiej wystąpi Gminna Orkiestra Dęta przy OSP w Czajkowie, Strzelińska Orkiestra Dęta, Lubańska Orkiestra Dęta oraz gwiazda festiwalu Big-Band Elektrowni Turów. Nie zabraknie również muzyków Średzkiej Orkiestry Dętej. - Szanowni Państwo, mogę tylko dodać, że pięć orkiestr na pewno zaspokoi wasze pragnienia. Będzie miło i wesoło, będzie granie i śpiewanie, będzie coś, czego jeszcze nie było - podsumowuje Kazimierz Puchalski.

anbo

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Muzycy opanują średzki rynek. Przed nami druga edycja Festiwalu Orkiestr Dętych

  2018-05-16 21:59:21

  gość: ~Mikołaj

  ale nudy !!!

 • 2018-05-18 23:34:42

  gość: ~Maria

  ostatnio dodany post

  @~MikołajDlaczego na rynku a nie w parku czy kajakach.Mieszkańcy miasta mają prawo do spokoju!

REKLAMA