Express-Miejski.pl

Do końca czerwca zakończy się rewitalizacja terenu przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie

Plac budowy przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Wciąż trwają roboty budowlane przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie. Ma tu powstać wielofunkcyjne boisko, chodnik i budynek gospodarczy.

W sierpniu 2017 roku gmina Środa Śląska ogłosiła przetarg na wykonanie prac rewitalizacyjnych przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie. Wykonawcą została firma Zetka z Góry. W planach jest budowa boiska wielofunkcyjnego i oświetlonego z nawierzchnią poliuretanową, budowa chodników i oświetlenia, drewutni i budynku gospodarczego, nasadzenia, a także ocieplenie istniejącej świetlicy wiejskiej.

- Prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. Do tej pory zakończono roboty przy elewacji budynku, wykonano instalacje elektryczne, podbudowę boiska sportowego i ciągów komunikacyjnych. Rozpoczęły się prace w zakresie wykończenia ciągów komunikacyjnych - informuje Marta Wilczyńska, rzecznik Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej.

Całość inwestycji w Krynicznie zaplanowano na 971 tys. złotych, z czego ponad 650 tys. złotych udało się pozyskać ze środków zewnętrznych – 30 tys. złotych z programu „Odnowa wsi dolnośląskiej” i 621 tys. złotych z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA