POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Wybudowali nową kapliczkę. Teraz przygotowują materiały do kapsuły czasu

Mieszkańcy wsi Kryniczno fot.: anbo

W 2018 roku z inicjatywy sołtys Iwony Szachniewicz w zachodniej części Kryniczna wybudowano kapliczkę. Mieszkańcy ukryją w niej kapsułę czasu.

Figura, która jest w kapliczce, przedstawia postać Najświętszej Matki Bożej Niepokalanej. Kapliczka została wybudowana ze środków przekazanych przez Wojciecha Wojciechowicza oraz Marka Szachniewicza. - Do prac związanych z wybudowaniem kapliczki zaangażował się Radosław Wawro, który podjął się wykonania prac kamieniarskich. Prace brukarskie w otoczeniu kapliczki zostały wykonane przez mieszkańców Kryniczna: Marka Szachniewicza, Bogdana Rogóż oraz Michała Wilczyńskiego. W prace zaangażowali się Józef Wawro, Daniel Putyra, Tadeusz Ćwigoń, Maria Moroz, Agnieszka Pyzik - opowiada Iwona Szachniewicz. 

Kapliczka zostanie poświęcona 31 maja przez proboszcza Parafii pod wezwaniem Świętego Wawrzyńca w Krynicznie, księdza Jacka Aksamskiego, podczas procesji eucharystycznej. Nowa kapliczna będzie pełnić funkcję jednego z czterech ołtarzy.

Informacja o budowie zostanie umieszczona w szklanej, zakorkowanej butelce, w podstawie kapliczki i w kapsule czasu, w której znajdą się jeszcze inne przedmioty np. wydania lokalnych gazet, czy książki opowiadające o historii Kryniczna. Kapsuła zostanie zakopana u podnóży kapliczki w chodniku prowadzącym do niej, której otwarcie jest planowane na 2068 rok.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wybudowali nową kapliczkę. Teraz przygotowują materiały do kapsuły czasu

    2018-05-18 15:46:30

    gość: ~Cave

    ostatnio dodany post

    Super inicjatywa. Nawet niewierzący, mądrzy ludzie doceniają kapliczki. To zawsze jest inicjatywa oddolna, potrzeba serca lub upamiętnienia czegoś. Nie mówiąc o integracji mieszkańców podczas budowy. To pozytywna strona tzw ludowej religijności....

REKLAMA


REKLAMA