Express-Miejski.pl

19 rolników zakupiło nawóz za blisko 100 tys. złotych. Nie mają ani towaru, ani pieniędzy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Rolnicy z Zawadki, Kulina i Piersna dwa miesiące temu zakupili nawóz u jednej z firm na terenie gminy Udanin. Wydali blisko 100 tys. złotych, jednak towaru nie dostali.

Sprawa została zgłoszona na policję. - Poinformowaliśmy o całej sytuacji funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej. O tym, że zapłaciliśmy za nawóz, jednak do tej pory go nie otrzymaliśmy - powiadomił nas jeden z rolników. - Prawdopodobnie doszło do tego, że pracownik, u którego złożyliśmy zamówienie, został zwolniony i zabrał ze sobą pieniądze, którymi mu zapłaciliśmy - dodaje mężczyzna.

Zdarzenia potwierdza mł. asp. Weronika Paczkowska-Marcińczyk z KPP w Środzie Śląskiej. - W tej chwili wciąż trwają przesłuchania świadków. Niestety trwa to dość długo ze względu na fakt, iż nie wszyscy stawili się jeszcze na komendzie. Dopiero po przesłuchaniu wszystkich świadków będziemy mogli przesłuchać podejrzanego. Może mu zostać przedstawiony zarzut art. 286. kk. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu, lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - wyjaśnia policjantka.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA