Express-Miejski.pl

75 kibiców z gminy Udanin na sobotnim meczu Śląska Wrocław

Po raz dziewiąty młodzi mieszkańcy gminy Udanin pojawili się licznie na wrocławskim stadionie fot.: Wojciech Płaziuk

12 maja na meczu pomiędzy Śląskiem Wrocław i Piastem Gliwice pojawiła się grupa 75 fanów z gminy Udanin. Był to już dziewiąty zorganizowany wyjazd.

Organizatorem wyjazdu był radny Wojciech Płaziuk, który zaprosił do współpracy Krzysztofa Dziurlę, Zdzisława Semczuka i Damiana Pichowicza. Liczna grupa dzieci i młodzieży wraz z opiekunami zasiadła na sektorze rodzinnym Stadionu Wrocław dzięki nawiązaniu współpracy z wrocławskim klubem. Bilety na ten mecz zostały pozyskane za darmo, a głównym celem wyprawy było rozpowszechnianie sportu poprzez kibicowanie i promocje piłki nożnej.

Był to nasz dziewiąty wyjazd od początku tej kadencji. W pierwszym uczestniczyło 20 osób, a na mecz jechaliśmy busem. Z czasem potrzeby mieszkańców spowodowały, że jeździmy teraz z kilku miejscowości. Warto podkreślić, że jest to dowód na to, że wierni kibice są zawsze z drużyną, nawet jak są trochę gorsze wyniki – mówi Wojciech Płaziuk, inicjator wyjazdów. – Chciałbym podziękować za współpracę Tomaszowi Kujawie ze Śląska Wrocław oraz Szymonowi Krukowi za bezpieczny i profesjonalny transport – dodaje.

Dla dzieci, które oglądały sobotnie spotkanie na żywo, jest to duże wydarzenie, tym bardziej, kiedy Śląsk wygrywa. Niektóre z dzieci były na stadionie po raz pierwszy, ale jest duża grupa, która jeździ od początku. 14 listopada 2016 roku w ramach jednego z wyjazdów młodzi mieszkańcy gminy Udanin zobaczyli na wrocławskim stadionie remis reprezentacji Polski ze Słowenią.

pharom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 75 kibiców z gminy Udanin na sobotnim meczu Śląska Wrocław

    2018-05-18 12:51:15

    gość: ~fakt

    ostatnio dodany post

    Bardzo zacna inicjatywa. Szkoda że tylko niektórzy radni są prawdziwie z powołania...

REKLAMA