Express-Miejski.pl

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Znamy najlepszych piosenkarzy

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej fot.: Iwona Godorowska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

11 maja w Samorządowym Ośrodku Kultury w Miękini odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

W tym roku, po raz pierwszy, w dwóch kategoriach: klasy IV – VI oraz klasy siódme i gimnazjalne. Poziom umiejętności lingwistycznych i wokalnych uczestników był zróżnicowany, ilość rywalizujących ze sobą uczniów była rekordowa. W sumie, w zmaganiach konkursowych, wzięło udział 41 uczniów z 11 szkół terenu powiatu średzkiego. Jury składające się z przedstawicieli szkół biorących udział w konkursie  przyznało nagrody i wyróżnienia.

Kategoria młodsza: wyróżnienie otrzymała dziewczyna z gitarą – Kesja Tomalik z Malczyc. Drugie wyróżnienie przypadło w udziale Amelce Drelich z Miękini. Trzecie miejsce wyśpiewał sobie szlagierem z filmu „Titanic”, duet: Adrianna Kunecka i Roxana Bydłowska z Miękini. Drugie miejsce zajęła uczennica ze Środy Śląskiej – Agata Szybiak. Pierwsze miejsce jury przyznało Elizie Łabędzkiej z Udanina za piękne wykonanie piosenki z repertuaru Michała Szpaka „Color of your life”.

Kategoria starsza: wyróżnienia otrzymały uczennice z Miękini: Łucja Łach i Honorata Kosobudzka. Dwa równorzędne trzecie miejsca wyśpiewały sobie: Justyna Czarniecka (Środa Śląska) i Sandra Wójcik (Kostomłoty). Drugie miejsce jury przyznało ex aequo Julii Jaros (Rakoszyce) oraz Natalii Potrzebie (Środa Śląska). Dwa pierwsze miejsca przypadły w udziale Julii Chichłowskiej (Rakoszyce) oraz Martynie Sawickiej (Kostomłoty), która swoim brawurowym wykonaniem „A Great Big World” z repertuaru Christiny Aguilery zauroczyła jury i publiczność.
 
Specjalne statuetki, ufundowane przez Małgorzatę Sujecką - dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini, wręczały dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Miękini: Magdalena Wlaźlak-Szał, Małgorzata Biszczak-Kunik i Agnieszka Błachut.
 
Organizatorami tego lingwistyczno - artystycznego przedsięwzięcia były nauczycielki języków obcych w Miękini: Dorota Pańczyszyn, Katarzyna Kusznir, Anna Osiecka, Dorota Wagus – Mańka. Gratulując organizatorom profesjonalnego konkursu, dziękując za wspaniałe wrażenia artystyczne, życzymy laureatom dalszych sukcesów artystycznych i lingwistycznych.

Iwona Godorowska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA