Express-Miejski.pl

W Miękini powstanie nowy żłobek dla dzieci, dzięki współpracy z UMWD

Konferencja prasowa dot. projektu "Dolnośląskie żłobki" fot.: umwd.dolnyslask.pl

Siedem dolnośląskich gmin jest partnerami projektu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Dzięki niemu powstaną nowe miejsca dla dzieci w żłobkach.

Projekt realizowany jest przez Dolnośląski Ośrodek Pomocy Społecznej, a pieniądze pochodzą z funduszy unijnych, które są w dyspozycji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. - Projekt województwa dolnośląskiego, realizowany przez DOPS, to największe przedsięwzięcie konkursowe. Cieszę się, że dzięki unijnemu wsparciu prawie 200 nowych miejsc w żłobkach pojawi się w dolnośląskich gminach. To o tyle ważne, że brak opieki nad maluchami, to często bariera, która utrudnia rodzicom powrót na rynek pracy - mówi marszałek Cezary Przybylski.

Projekt opiewa na 4,3 mln złotych, którego partnerami jest m.in. Brzeg Dolny, Lądek-Zdrój, Oleśnica i Wądroże Wielkie. W Miękini powstanie nowy żłobek dla 48 dzieci. - Tym działaniem pokazujemy, że nie tylko wspieramy tworzenie nowych żłobków i klubów dziecięcych, ale też wspieramy rozwój istniejących placówek. Finansujemy remont i adaptację pomieszczeń do potrzeb maluchów, także z niepełnosprawnościami. Przekazujemy pieniądze na zakup i montaż niezbędnego wyposażenia, a także sprzęt do edukacji i wspierania rozwoju najmłodszych Dolnoślązaków – wylicza Ewa Grzebieniak, Dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Działamy kompleksowo, bo oprócz funduszy na przygotowanie żłobków i klubów dziecięcych, przekazujemy pieniądze na funkcjonowanie placówki przez rok łącznie np. z wynagrodzeniem personelu, kosztów wyżywienia i pobytu dziecka. To sprawia, że w takich placówkach odpłatność jest symboliczna i waha się od 70 do 270 złotych – dodaje Bartosz Kotecki, wicedyrektor DWUP.

opr. em/ UMWD

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W Miękini powstanie nowy żłobek dla dzieci, dzięki współpracy z UMWD

  2018-05-18 11:02:08

  gość: ~Kasia

  Ja chcę do Miękini....No rewelacja się robi w tej Miękini, Wójt dba o swoich mieszkańców, a w tej Środzie ...ścisk w szkołach, a o miejsca w przedszkolach nieustanna walka.

 • 2018-05-18 13:56:00

  gość: ~Rodzic

  @~Kasia
  Tutaj tez więcej jak polowy dzieci nie przyjeli do zlobka/przedszkola w lutyni a żłobka w miekini wogole nie ma...wiec sa plusy i minusy

 • 2018-05-18 18:35:35

  gość: ~Wyborca

  ostatnio dodany post

  Nie wiem o co chodzi z tą rewelacja skoroku tyle dzieci nie przyjęli

REKLAMA