POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Ponad 250 młodych zawodników rywalizowało w dwudniowych mistrzostwach

Rocznik 2008 na Powiatowych Mini Mistrzostwach fot.: Paweł Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend 25 zespołów z powiatu wrocławskiego walczyło o tytuł Mistrza Powiatu w trzech kategoriach wiekowych. Turniej rozegrany został w Kątach Wrocławskich.

Sobotnie starcia Mini Mistrzostw Powiatu Wrocławskiego na stadionie miejskim rozpoczęli zawodnicy z rocznika 2008. Rywalizacja w fazie grupowej odbywała się na zasadzie meczów „każdy z każdym”, a po dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów. Pozostałe ekipy walczyły niżej notowane miejsca. W półfinałach zagrali AP Jedenastka (czarna) i Sokół Smolec II z grupy A oraz AP Jedenastka (biała) i KOSiR Kobierzyce z grupy B. W meczach 1/2 finału AP Jedenastka (czarna) uległa KOSiR Kobierzyce, a AP Jedenastka (biała) odniosła zwycięstwo nad Sokołem Smolec II. W finale najlepsi okazali się młodzi zawodnicy Jedenastki (biała), którzy pewnie ograli rywali z Kobierzyc.

Klasyfikacja końcowa:

 1. AP Jedenastka Kąty Wrocławskie biali
 2. KOSiR Kobierzyce
 3. AP Jedenastka Kąty Wrocławskie czarni
 4. Sokół Smolec II
 5. Sokół Smolec I 
 6. UKS Przecławice 
 7. Olimpiakos Żerniki Wrocławskie
 8. Akademia Piłki Nożnej Sobótka
 9. GOKiS Kąty Wrocławskie
 10. KS Żórawina

Wyróżnienia indywidualne:

 • Najlepszy bramkarz: Filip Pac (AP Jedenastka)
 • Najlepszy zawodnik: Mikołaj Rodzoń (KOSiR Kobierzyce)
 • Najlepszy strzelec: Wojtek Ciupa (AP Jedenastka)

Gościem specjalnym był burmistrz Antoni kopeć, który przyglądał się zawodom oraz wręczył puchary dla wszystkich zespołów.

Następnie od godziny 14 stadion w Kątach Wrocławskich opanowali zawodnicy z roczników 2009-2010. W zawodach wzięło udział 9 drużyn, podzielonych na dwie grupy. Plany niestety w dużym stopniu pokrzyżowała pogoda, a burza i silne opady deszczu uniemożliwiły rozegranie dwóch spotkań fazy grupowej oraz fazy finałowej. Po naradzie organizatorzy podliczyli dotychczasowo rozegrane mecze oraz strzelone bramki, a na ich podstawie wyłoniono zwycięzców.

Klasyfikacja końcowa:

 1. APN Sobótka
 2. AP Jedenastka biali
 3. AP Jedenastka czarna
 4. AS Kiełczów
 5. First Kick
 6. Młode Wilki Kąty Wrocławskie
 7. Sokół Smolec
 8. Bystrzyca Kąty Wrocławskie
 9. UKS ZIBI Jordanów Śląski

Wyróżnienia indywidualne:

 • Najlepszy bramkarz: Antek Stefański (APN Sobótka)
 • Najlepszy zawodnik: Szymon Kapsa (AP Jedenastka)
 • Najlepszy strzelec: Oskar Szymczyk (AP First Kick)

- Podsumowując, zespoły, które stawiły się na rozgrywkach po południu pokazały również, że potrafią grać świetnie w piłkę nożną. Bardzo żałujemy, że pogoda nie pozwoliła nam rozegrać wszystkich meczów, bo klasyfikacja końcowa mogłaby też nieco ulec zmianie. Jednak, jak podkreślali sami trenerzy, nie jest dla nich ważne miejsce, a sama możliwość gry i dobra zabawa dla dzieci – informują organizatorzy rozgrywek.

W drugim dniu imprezy zagrali najmłodsi, roczniki 2011-2012. Zawodnicy bawili się bez klasyfikacji końcowej. - Rozgrywki odbyły się w systemie każdy z każdym i tak jak wspomnieliśmy wcześniej nie była prowadzona klasyfikacja końcowa, co pozytywnie wpłynęło na atmosferę turnieju i grę wszystkich zespołów. Każda drużyna biorąca udział otrzymała pamiątkowy puchar, a zawodnicy medale i dodatkowo wyróżniający się zawodnicy z każdego zespołu statuetkę Top Zawodnika – mówi Marta Czerwieniec z Akademii Piłkarskiej Jedenastka.

TOP zawodnicy:

 • Sokół Smolec - Mikołaj Arent
 • AP Jedenastka (biała) - Brunon Adamski
 • GOKiS Kąty Wrocławskie - Oskar Choiński
 • AS Kiełczów - Tymon Szpaderski
 • AP Jedenastka (czarny) - Adam Mazur
 • GOKiS Kąty Wrocławskie - Oliwier Albert

Organizatorem turnieju była Akademia Piłkarska Jedenastka przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie. Zadanie współfinansowano ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Więcej zdjęć na profilu facebookowym Akademii Piłkarskiej Jedenastka.

pharom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad 250 młodych zawodników rywalizowało w dwudniowych mistrzostwach

  2018-05-20 09:29:13

  gość: ~mieszkaniec

  ostatnio dodany post

  Brawo! w końcu coś się u nas dzieje, szkoda tylko, ze nie robią tego osoby z naszej gminy, które za to biorą paieniadze. wstyd gokis

REKLAMA