Express-Miejski.pl

Bus zderzył się z osobówką na zjeździe z A4 w Kostomłotach. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Zderzenie na zjeździe z A4 w Kostomłotach fot.: 24wroclaw.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do zdarzenia doszło dziś ok godz. 11 na zjeździe z autostrady A4 w Kostomłotach. Prawdopodobną przyczyną zderzenia było wymuszenie pierwszeństwa.

Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z samochodem osobowym. Na miejsce wezwano strażaków, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach i zneutralizowali rozlane płyny eksploatacyjne.

Strażacy zabezpieczyli również lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz przebadał uczestników zdarzenia. Nikt jednak nie wymagał hospitalizacji.

Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Zniszczeniu uległ prawy bok busa i przód samochodu osobowego.

Aktualizacja godz. 15.40

Policja ustaliła, że 66-letni mężczyzna kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdowi marki Mazda, którym kierował mężczyzna w wieku 34 lat. - Doszło do zderzenia pojazdów. Z uwagi na brak karetki pogotowia ratunkowego wezwano śmigłowiec LPR, który ostatecznie nikogo nie zabrał. Kierujący 66-latek został ukarany mandatem - informuje oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej Marta stefanowska.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Bus zderzył się z osobówką na zjeździe z A4 w Kostomłotach. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

    2018-05-17 18:58:35

    gość: ~gal

    ostatnio dodany post

    po 20 latach naprawili zakręt w koło Proszkowa ile duszyczek poszło do św Piotra to teraz jakiś idiota zmienił organizację ruchu na zjeździe z autostrady bilans musi się zgadzać .

REKLAMA