POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Wypadek na A4 i zderzenie tira z osobówką w Gniechowicach – kierowca zakleszczony w pojeździe

Wypadek na autostradzie A4 fot.: 24wroclaw.pl

W dniu dzisiejszym tj. 17 maja doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie gminy Kąty Wrocławskie.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia na wysokości miejscowości Sokolniki. Do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o godzinie 5.33, zastępy straży pożarnej były na miejscu już pięć minut później. - Ustalono, że doszło do zdarzenia z udziałem jednego samochodu osobowego. Uszkodzony pojazd znajdował się na dachu w przydrożnym rowie, kierująca pojazdem kobieta znajduje się poza autem w stanie ogólnym dobrym. Na miejscu był zarządca drogi oraz policja. Ruch na autostradzie w kierunku Wrocławia odbywał się lewym pasem. Nie było zagrożenia chemiczno-ekologicznego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, odłączenia akumulatora w uszkodzonym pojeździe. - informuje Mariusz Urbaniak Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu

Kolejne zdarzenie miało miejsce chwilę przed godziną 9 rano w miejscowości Gniechowice. Zgłoszenie wpłynęło do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej o godzinie 8.49, o godzinie 8.57 straż była już na miejscu. - Doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód osobowy oraz ciężarowy. Samochód osobowy znajdował się w przydrożnym rowie wewnątrz pojazdu uwięziony był mężczyzna, przytomny, pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Samochód ciężarowy znajdował się przednią częścią w rowie, natomiast naczepa całkowicie blokowała ruch na drodze. Policja zabezpieczyła miejsce zdarzenia. Ciężarówka przewoziła pusty kontener. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaliśmy dostęp do osoby poszkodowanej przy użyciu sprzętu hydraulicznego, odłączyliśmy akumulatory w uszkodzonych pojazdach. - informuje Mariusz Urbaniak Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu.
W trakcie działań okazało się, że w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden pojazd marki ford, który miał uszkodzony przedni zderzak. - Uszkodzenie to powstało w wyniku uderzenia fragmentu pojazdu w przejeżdżający tam samochód. Kierowca i pasażerowie forda nie odnieśli żadnych obrażeń. Na miejscu był patrol policji, który zabezpieczył miejsce zdarzenia. - dodaje rzecznik.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA