POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Złote medale dla Babińskiego i Żurek na międzynarodowym turnieju w Pleszewie

Młodzi karatecy na turnieju w Pleszewie fot.: arch. Bogusław Boczniewicz

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W miniony weekend w Pleszewie odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Olimpijskiego V Central Poland Open Karate WKF.

Do zawodów zgłoszono 683 zawodników i zawodniczek z 63 klubów z 8 krajów m.in. z Niemiec, Algierii, Indii, Litwy, Czech, Francji, Szwecji i Polski. Znakomicie spisała się ekipa średzkich karateków. Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli w tych zawodach 10 medali.

Złoto zdobyli Bartłomiej Babiński w kategorii U18 oraz Milena Żurek w U10. Srebro wywalczyli Kamil Brzeziński w U12 i Bartłomiej Babiński w kata seniorów. Brązowe medale przypadły Bartłomiejowi Babińskiemu i Emilii Wysockiej w dwóch konkurencjach. Kolejne trzy brązowe medale zdobyły w konkurencji Masters +35 lat Marta Meusz, Iwona Brzezińska oraz w kategorii +40 lat Magda Kułakowska.

- Zawody stały na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Startowali w nich kadrowicze i medaliści Mistrzostw Polski. Największy sukces odniósł Bartek Babiński, który starował w trzech konkurencjach wiekowych. Najważniejszy był występ w U18, gdzie startowało 20 najlepszych aktualnie zawodników w jego kategorii w Polsce. Bartek wygrał cztery walki i zajął pierwsze miejsce. Bezapelacyjnie wygrała swoją kategorię także Milena Żurek, która pokonała 14 rywalek. Milena startowała też w kategorii U12, gdzie zajęła 5 miejsce na 26 startujących zawodniczek. Bardzo dobrze wypadła również Emilia Wysocka, która w konkurencji 29 zawodniczek w U14 i 26 rywalek w U12 zdobyła brązowe medale. Litera U oznacza kategorię wiekową zawodników i zawodniczek. Dobre 7 miejsce w U12 zajęła Maria Kułakowska - podsumowuje zawody trener młodych karateków Bogusław Boczniewicz.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA