POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Kąty Wrocławskie złożyła wnioski o dofinansowanie planowanych inwestycji

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Urząd Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie do tej pory złożył 6 wniosków o dofinansowania na poszczególne zadania. Aktualnie wszystkie wnioski są w trakcie oceny.

Jedno ze zgłoszonych zadań do rządowego program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Ministra Sportu i Turystyki, Otwarte Strefy Aktywności (OSA) to wnioski na budowę nowych placów zabaw, fitness w miejscowościach Gądów, Kamionna, Krzeptów, Strzeganowice, Wszemiłowice. Wnioskowana kwota dofinasowania: 250 tys. złotych.

Kolejne zadanie zgłoszone do dofinansowania ze środków Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu to renowacja pomnika z figurą Św. Antoniego Padewskiego z Dzieciątkiem w Małkowicach
Wnioskowana kwota dofinansowania: 30 tys. złotych. 

Trzecim zadaniem zgłoszonym do konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego jest
remont świetlicy wiejskiej w Czerńczycach. Wnioskowana kwota dofinansowania: 30 tys. złotych. 

Gmina złożyła wniosek do programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska organizowanego przez Ministra Sportu i Turystyki. Wniosek dotyczy budowy sali gimnastycznej w ramach zadania pn. Przebudowa i rozbudowa szkoły podstawowej z wprowadzeniem funkcji przedszkolnej w systemie niskoenergetycznym w Sadkowie. Wnioskowana kwota dofinasowania: 589 tys. złotych.

Piątym zadaniem zgłoszonym w ramach programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej jest Sportowa Polska organizowana przez Ministra Sportu i Turystyki. Zadanie dotyczy budowy boisk przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich. Wnioskowana kwota dofinansowania: 248 tys. złotych.

Ostatnie zadanie zgłoszone w ramach Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – Sportowa Polska organizowanego przez Ministra Sportu i Turystyki to wniosek na przebudowę kompleksu sportowego w Smolcu. Wnioskowana kwota dofinansowania: 350 tys. złotych.

em24.pl

0

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA