POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Gmina Kostomłoty za zabytki sakralne przeznaczyła ponad 50 tys. złotych

Montaż wieży kościelnej w Ramułtowicach fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Każdego roku gmina Kostomłoty przeznacza w budżecie część środków na zabytki. W tym roku to blisko 55 tys. złotych.

- Wspieramy wszelkie remonty, prace budowlane zabytków wpisanych do rejestru zabytków w formie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane. W tym roku na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane gmina przeznaczyła 55 tys. złotych - informuje Rafał Hossa skarbnik gminy Kostomłoty.

Niemal na każdą inwestycję gmina przeznaczyła dotację w wysokości 10 tys. złotych. Parafia Rzymsko-Katolicka Świętej Anny w Ramułtowicach otrzyma dofinansowanie prac remontowych polegających na renowacji elewacji kościoła p.w. podwyższenia Krzyża Świętego w Karczycach.

Ta sama parafia będzie miała dofinansowanie prac związanych z remontem wieży, więźby dachowej i wymiany pokrycia dachowego na budynku kościoła filialnego p.w. św. Marcina w Chmielowie.

Rzymskokatolicka Parafia p.w. św. Jadwigi w Świdnicy Polskiej otrzyma dotację na malowanie sklepienia prezbiterium w kościele filialnym pw. św. Mateusza w Wilkowie Średzkim w kwocie 4,9 tys. złotych. W kościele w Świdnicy Polskiej przeprowadzona zostanie konserwacja trzech stacji drogi krzyżowej.

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w.  Podwyższenia Krzyża Świętego w Kostomłotach przeznaczy dofinansowanie na odtworzenie nawierzchni na terenie przy kościele parafialnym. Parafia dzięki kolejnym 10 tys. złotych przeprowadzi konserwację obrazu "Wniebowzięcie NMP" z ołtarza głównego kościoła pw. Narodzenia NMP w Wichrowie.

anbo

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA