Express-Miejski.pl

"Śpieszmy się doceniać komendantów, tak szybko odchodzą"

Dariusz Matuszczyk zastąpił Piotra Paducha fot.: akme

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tymi słowami starosta powiatu Sebastian Burdzy podsumował odejście na emeryturę komendanta średzkiej policji Piotra Paducha oraz powołanie na jego miejsce nowej osoby.

Piotr Paduch pełnił funkcję komendanta policji w Środzie Śląskiej od 21 grudnia 2016 roku.

- Stał pan na straży mieszkańców i robił to pan świetnie. Mam nadzieję, że znajdzie pan czas na realizację swoich planów i zamierzeń - mówił do Piotra Paducha Dariusz Wesołowski - zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. - Życie jednak nie znosi pustki. Coś się kończy, coś się zaczyna - kontynuował Wesołowski, który tym samym przekazał tymczasowo obowiązki szefa średzkiej policji dotychczasowemu zastępcy komendanta - Dariuszowi Matuszczykowi (na zdjęciu poniżej po prawej). 

W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele dwóch samorządów lokalnych.

- Śpieszmy się doceniać komendantów policji w Środzie Śląskiej, tak szybko odchodzą. Nie zdążyliśmy się przyzwyczaić, a już emerytura. Dziękuję serdecznie za dwa lata służby. Mam nadzieję, że z panem Dariuszem będzie nam się równie dobrze, może i dłużej współpracowało - mówił Sebastian Burdzy.

- Zawsze dogadywaliśmy się z panem Piotrem, współpraca przebiegała bez zarzutów. Z mojej strony tylko dodam, że jestem za policją i policji należy zawsze pomagać. Jeszcze raz bardzo dziękuję - podsumował Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia.

Podinspektor Dariusz Matuszczyk służbę w Policji rozpoczął w 1990 roku jako funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu. W kolejnych latach awansował na stanowiska asystenta, specjalisty oraz eksperta i w 2013 roku objął stanowisko Zastępcy Wydziału Ruchu Drogowego KWP we Wrocławiu. W 2014 r. powołany został na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu. 6 kwietnia 2018 r. podinspektor Dariusz Matuszczyk objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji

em

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • "Śpieszmy się doceniać komendantów, tak szybko odchodzą"

  2018-05-30 10:20:50

  gość: ~Ja

  Nie ważne ile będzie komendantem kolejny i kolejny Pan ale na chwile stołek i pozniej urodziwa emeryturka i o to w tym chodzi. Nagroda dla tych co juz sie szykują na emeryturę.

 • 2018-05-30 23:00:55

  gość: ~Piotr

  niestety, zauważam że do rządzenia to się pchają, a do roboty ( mam tu na myśli nasze bezpieczenstwo ) to nie ma komu ....
  tylko medale i odznaczenia...

 • 2018-05-31 18:48:29

  gość: ~Leon

  Ten to akurat dobrze, że już sobie poszedł. Nikt nie będzie po nim płakał.

 • 2018-06-03 23:17:01

  gość: ~Marcin

  ostatnio dodany post

  W sąsiednim państwie na emeryturę policyjną dobrze jest odejść ze stanowiska komendanta powiatowego.Emerytura wtedy wyższa niż wysokiego oficera wojewódzkiego.Może w Polsce też tak jest i dlatego tak szybko odchodzą w stan spoczynku,a le ze stanowiska kierowniczego ?

REKLAMA