Express-Miejski.pl

Dachowanie samochodu, pożar obornika i trocin w zakładzie stolarskim [raport średzkich strażaków]

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Strażacy w ostatnich dniach wyjeżdżali do pożarów m.in. obornika, samochodu i do kolizji.

29 maja po godz. 16 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze obornika w Bukówku. - Obornik znajdował się na polu przy drodze. Ogniem objęte było około 20 mobornika. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prąd wody na płonącą powierzchnię. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie - wyjaśnia Dariusz Domaradzki rzecznik PSP w Środzie Śląskiej.

Tego samego dnia w Piotrowicach paliły się trociny w zakładzie stolarskim. - Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że na podajniku między silosem a piecem palą się trociny. Pożar został ugaszony przed przybyciem strażaków - informuje rzecznik.

Ostatnim zdarzeniem we wtorek była kolizja na drodze między Wróblowicami a Lutynią. Samochód osobowy marki Volkswagen wypadł z drogi, dachował i wpadł do przydrożnego rowu. - Na miejsce wezwano strażaków. Kierowca samodzielnie opuścił pojazd, odmówił udzielenia mu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków i zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulator. Zniszczeniu uległ przód i tył pojazdu. Straty oszacowano na około 5 tys. złotych - podsumowuje Domaradzki.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA