Express-Miejski.pl

Burmistrz o elektromobilności na EKS w Krakowie

Międzynarodowy panel nt. elektromobilności na Europejskim Kongresie Samorządów w Krakowie fot.: UM

Czy inwestowanie w elektryczne pojazdy to obecnie dobry interes dla samorządu? - m.in. odpowiedzi na to pytanie poszukiwali uczestnicy IV EKS w Krakowie.

Z polskich miast do dyskusji zaproszono Burmistrza Środy Śląskiej, Adama Rucińskiego. Tematem przewodnim dyskusji Europejskiego Kongresum Samorządów z udziałem średzkiego włodarza, która 27 kwietnia odbyła się w Sali Barbakan Centrum Kongresowego w Krakowie, była rewolucja elektromobilności w europejskich miastach.

Oprócz Burmistrza Adama Rucińskiego w innowacyjnym panelu tematycznym uczestniczyli także: Ioan Popa, Prezydent Miasta Resita (Rumunia), Aleksander Korkin, Zastępca Przewodniczącego Społecznej Rady Ekspertów Kaliningradzkiej Dumy Obwodowej (Rosja), Maciej Wojeński, Wiceprezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska Sp. z o.o. (Polska) oraz Wojciech Arszewski, Prezes Forum Przewoźników Ekspresowych (Polska). Moderatorem panelu dyskusyjnego nt. elektromobilności w miastach był Sorin Maxim, Dyrektor Generalny Agencji Rozwoju Regionalnego Zachód z Rumunii.

Paneliści dyskutowali m.in. o tym, czy elektromobilność zmieni w istotny sposób architekturę transportu zbiorowego na poziomie miast i aglomeracji oraz jakie będzie to nieść ze sobą korzyści środowiskowe i wyzwania w zakresie budowy sieci stacjonarnych ładowarek miejskich.

Urząd Miejski - ogłoszenie płatne

REKLAMA