Express-Miejski.pl

Przez kilka tygodni realizowali projekt „Bezpieczeństwo jest cool”

Uczniowie pokazali, że bezpieczeństwo jest najważniejsze fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

29 maja odbyła się gala, podczas której uczniowie z gimnazjum im. Jana Pawła II w Środzie Śląskiej podsumowali swój kilkutygodniowy projekt edukacyjny.

Podobnie jak rok temu i tym razem szkoła projekt pn. „Bezpieczeństwo jest cool” został zrealizowany we współpracy z firmą Basf.

Wzięło w nim udział 27 uczniów z klasy IIa wraz z wychowawcą Pawłem Marcinkowskim oraz opiekunami Michaliną Makowską-Przystał i Agnieszką Markiewicz. Grupa zajęła się kwestią szeroko pojętego bezpieczeństwa. - Uczniowie swoją przygodę z projektem rozpoczęli 25 września, w tym dniu zostali podzieleni na 5 grup oraz otrzymali zadania do wykonania. Każda grupa musiała przygotować plakat oraz film dotyczący bezpieczeństwa w domu, szkole, w miejscu pracy, na wakacjach oraz na drodze - opowiada o projekcie Agnieszka Markiewicz, opiekunka projektu.

Kolejnym zadaniem było przeprowadzenie wywiadów z przedstawicielami służb ratunkowych: strażakiem zawodowym i ochotnikiem, policjantem, ratownikiem medycznym oraz strażnikiem miejskim. - Na podstawie przeprowadzonych rozmów uczniowie wykonali anglojęzyczne książeczki dla dzieci opisujące jeden dzień z życia osób, z którymi przeprowadzili wywiad. W czasie trwania projektu uczniowie dwukrotnie odwiedzili fabrykę katalizatorów BASF, gdzie mogli na własne oczy przekonać się, jak w tak dużej firmie dba się o bezpieczeństwo -dodaje nauczycielka.

Na gali obecni byli przedstawiciele firmy Basf oraz osoby, z którymi współpracowali uczniowie. Oprócz prezentacji każdej z grup zgromadzeni goście mogli również podziwiać talenty muzyczne i taneczne podopiecznych średzkiego gimnazjum. Nie zabrakło pokazu tańców w strojach ludowych, z których placówka im. Jana Pawła II już słynie.

anbo

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przez kilka tygodni realizowali projekt „Bezpieczeństwo jest cool”

    2018-06-08 19:31:02

    gość: ~bab

    ostatnio dodany post

    Marchewa, marchewa, marchewa....

REKLAMA