POWIAT ŚREDZKI
Express-Miejski.pl

Wybili okno i wrzucili do mieszkania butelkę z kwasem. Z bloku ewakuowano ponad 20 osób

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

6 czerwca około godz. 22 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o rozlanej substancji w jednym z mieszkań.

Do zdarzenia doszło w jednym z bloków w Kobylnikach (gm. Środa Śląska). Nieznane osoby podjechały pod budynek dwoma samochodami, wybiły okno w jednym z mieszkań na parterze i wrzucili do niego butelkę z nieznaną substancją. - Na miejsce wezwano straż pożarną. Substancja, która znalazła się w mieszkaniu, drażniła drogi oddechowe. Zdecydowano o ewakuacji 22 osób, które znajdowały się w budynku - informuje rzecznik PSP w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej ze Środy Śląskiej i Brodna. Wezwano również zastęp ratownictwa chemicznego z Wrocławia. - Mieszkańcy uskarżali się na kwaśny, gryzący zapach, który unosił się w budynku. Domownicy zostali ewakuowani przed blok. Strażacy przeprowadzili z nimi wywiad, czy ktoś z nich źle się czuje lub na coś choruje. Siedem osób w tym jedno dziecko zaczęło kaszleć i czuć drapanie w gardle. Zostali przekazani pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Lekarz nie stwierdził potrzeby dalszej hospitalizacji - wyjaśnia rzecznik.

Strażacy mając na sobie maski i aparaty tlenowe, przeszukali blok. Substancja, która została wrzucona do mieszkania to kwas masłowy. Zneutralizowano go przy użyciu wapna. - Po skończonych czynnościach strażaków mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Na miejscu zdarzenia był również komendant z PSP Środa Śląska oraz policja - dodaje Domaradzki.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wybili okno i wrzucili do mieszkania butelkę z kwasem. Z bloku ewakuowano ponad 20 osób

  2018-06-07 13:23:19

  gość: ~FajerFajter

  Jakie aparaty tlenowe...

 • 2018-06-07 17:58:06

  gość: ~Widz

  @~FajerFajter
  Znowu zaczynają się komentarze co do wyjazdów... Czemu Ty tam nie byłeś trzeba było zobaczyć jak wszystko wyglądało i co się działo. Jesteś cwany bo tylko umiesz krytykować kogoś..

 • 2018-06-07 16:04:48

  gość: ~yfyg

  "Nieznane osoby podjechały pod budynek dwoma samochodami, wybyli okno..."
  Osoby wybiły a nie wybili okno :)

 • 2018-06-08 14:20:38

  gość: ~Janusz

  Zamontowac kamery bo to co sie dzisiaj dzieje to az glowa boli. A takich skur... od razu na szubienice!!!

 • 2018-06-08 16:53:08

  gość: ~iwona

  Prawda karac surowiej policja powinna zrobić porzadek WRESZCIE

 • 2018-06-09 18:35:30

  gość: ~marian

  ostatnio dodany post

  Może Pan Redaktor na tak wazny temat przeprowadzi wywiad w Komendzie Policji i Prokuraturze_

REKLAMA