Express-Miejski.pl

Mechanik kończy walkę o IV ligę. Bukówek i Kwietno w klasie A – podsumowanie [02-03.06]

Tęcza Kwietno pewna awansu do klasy A fot.: Mariola Kądziela

Choć w sezonie 2017/2018 czeka nas jeszcze kilka kolejek, znamy już odpowiedzi na wiele pytań. Awans świętują już Orzeł Bukówek, Tęcza Kwietno i FC Budziszów.

Klasa okręgowa gr. Wrocław

Choć w okręgówce pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania, to mecze o stawkę dla kibiców średzkich drużyn można uznać za zakończone. Remis Mechanika z Zachodem Sobótka oznacza, że zespół Jacka Kucharskiego odpada z walki o IV ligę. Natomiast porażka Polonii z Kobierzycami sprawia, że oba zespoły wraz z KS Żórawina zagrają maksymalnie o piąte miejsce na koniec sezonu.

W sobotę 2 czerwca po bramkach Szczytowicza i Matyi Mechanik Brzezina zremisował na własnym stadionie z Zachodem Sobótka 2:2. – Przed sezonem zakładaliśmy walkę o utrzymanie, ale z przebiegu rozgrywek można czuć pewien niedosyt. Nic już nie możemy zrobić, więc trzeba wyciągnąć wnioski i powalczyć za rok. Na pewno będzie trudno, bo liga okręgowa będzie dużo mocniejsza. Mecz z Sobótką to podsumowanie naszej gry w tej rundzie. Pierwsza połowa była znakomita. Goście nie istnieli, a wynik 2:0 to najniższy wymiar kary. Do 70. minuty utrzymywaliśmy nasz cel i graliśmy tak, jak należy. Wtedy pierwsza wizyta gości pod naszą bramką kończy się wątpliwym rzutem karnym i golem na 2:1. Mamy dwie 100% okazje, żeby zamknąć mecz i co z tego? Kontra w 86. minucie i jest remis po samobójczym strzale. Kolejny mecz i kolejny raz bardzo dobra gra Mechanika i brak punktów. Cóż... Piłka nożna uczy pokory. Trzeba przyjąć tę lekcję i zmienić to, co należy, żeby w następnym sezonie cieszyć naszych kibiców jeszcze bardziej niż w tym – komentuje spotkanie z Zachodem trener Jacek Kucharski.

Drugą porażkę w rundzie wiosennej notuje średzka Polonia, która jedyną bramkę straciła w końcówce spotkania z Kobierzycami. – Mimo porażki jestem bardzo zadowolony z zespołu. Rozegraliśmy naprawdę dobre zawody. Uważam, że obie drużyny stworzyły ładne dla oka widowisko i mecz stał na wysokim poziomie. Patrząc na przebieg spotkania, w którym każdy z zespołów stworzył sobie kilka sytuacji do zdobycia bramki, remis byłby wynikiem sprawiedliwym, jednak w końcówce meczu szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Strata bramki w ostatnich minutach meczu zawsze boli, jednak cieszy fakt, że nie byliśmy drużyną słabszą, a w wielu momentach pokazywaliśmy się z lepszej strony – mówi trener średzkiego zespołu Krzysztof Tabak.


Fot. Polonia Środa Śląska

Klasa A gr. Wrocław I

Znamy już mistrza pierwszej grupy wrocławskiej A klasy. Jednobramkowe zwycięstwo Parasola nad Osiekiem, przy niespodziewanej porażce Ambrozji Bogdaszowice z Polonią Bielany Wrocławskie sprawia, że wrocławianie mogą już świętować awans do okręgówki. W coraz gorszej sytuacji są Zjednoczeni Łowęcice, którzy ulegli głównemu konkurentowi w walce o utrzymanie – Borowi Oborniki Śląskie. Choć sprawa dalszej gry zespołu z gminy Miękinia leżeć będzie po stronie DolZPN, klub z pewnością chciałby jeszcze na boisku powalczyć o pozostanie w A klasowej stawce. Niespodziewanie w starciu Odry Malczyce z imienniczką z Lubiąża okazała się ekipa gości. Choć grająca w roli gospodarza drużyna Sławomira Samca-Talara przeważała przez całe spotkanie, jednego gola więcej strzeliła Odra z Lubiąża i zwyciężyła 2:1, a tym samym wydostała się ze strefy spadkowej. Pogromem zakończył się mecz Czarnych Białków z Błękitnymi Gniechowice. Gospodarze z gminy Miękinia rozstrzelali rywali, wygrywając wynikiem 8:1, choć do przerwy prowadzili tylko dwoma bramkami.


Fot. Adrian Misiura

Klasa A gr. Legnica II

W legnickiej A klasie Wilki Różana rozegrały dwa spotkania w ciągu czterech dni. W świąteczny czwartek podopiecznych trenera Daniela Ulanickiego czekał niedaleki wyjazd do Granowic. W meczu z miejscowym Rodłem dwie bramki Jakuba Palucha oraz gole Adama Wojtkowa i Krzysztofa Pawłowskiego dały zwycięstwo 4:1 ekipie Wilków.

- Od początku spotkania wywieraliśmy presję na naszych rywalach, co przyniosło kilka sytuacji bramkowych już w pierwszej połowie, ale niestety brakowało skuteczności. Rodło w pierwszej połowie oddało tylko jeden strzał po rzucie rożnym, ale za to zakończony bramką. Wynik do przerwy dla Granowic. Druga połowa to kontynuacja taktyki, jaką sobie założyliśmy. Dołożyliśmy do tego skuteczność i wynik końcowy nas satysfakcjonuje. Muszę podkreślić, że cała drużyna zasługuje na pochwałę. Oby w każdym meczu było tyle motywacji i zaangażowania – mówił po meczu z rodłem trener Ulanicki.

Niedziele gracze z Różany spędzili na wyjeździe w Targoszynie, gdzie mierzyli się z miejscowym Parkiem. Mimo trzech strzelonych bramek nie udało się wywieźć kompletu punktów. Na boisku padł remis 3:3.

Ostatnie spotkanie w tym sezonie Wilki zagrają 10 czerwca w Mikołajowicach i aby utrzymać szóstą lokatę w tabeli bez obracania się na rywali z Lubina, muszą ten mecz wygrać.

Klasa B gr. Wrocław VIII

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek najwyższą lokatę spośród drużyn z powiatu średzkiego zajmują niezmiennie Zieloni Rakoszyce. Liczą się oni jeszcze w walce o awans do wyższej klasy, jednak w tym przypadku wszystko leży w nogach LZS Zachowice i LZS Zabłoto. To te drużyny w końcowej fazie sezonu grają jeszcze z liderującą Polonią Jaksonów. Aby marzenia Zielonych o awansie mogły się ziścić, ci muszą wygrać oba swoje mecze, a rywale z Jaksonowa przegrać jedno ze swoich ostatnich spotkań.

KP Wichrów po remisie 5:5 z Pustkowem Wilczkowskim lokuje się na 7. miejscu i wielce prawdopodobne, że tak zakończy sezon. Pozostałe ekipy z naszego rejonu zamykają tabelę.


Fot. Zieloni Rakoszyce

Klasa B gr. Wrocław IX

Wielkie święto w Bukówku. Remis drugiej drużyny Polonii z Jastrzębcami, przy wygranej 4:1 Bukówka ze Zrywem Chełm oznacza, że Orły mogą już w pełni świętować awans do klasy A. Na trzy kolejki przed końcem sezonu ciekawie zapowiada się walka o podium. Już w niedzielę bezpośredni mecz zagra trzecia i czwarta drużyna, czyli Błękitni Chwalimierz i Piast Lutynia.

Na uwagę zasługuje wysoka wygrana Odry Słup, która rozgromiła Piast Przedmoście 11:3. Ciekawostką jest fakt, że w 70. minucie meczu jedenastkę na gola dla Odry zamienił 63-letni Piotr Pawełczyk – najprawdopodobniej najstarszy zawodnik klasy B.

Klasa B gr. Wrocław XI

W grupie jedenastej pewnie po mistrzostwo kroczy drugi zespół Mechanika Brzezina, który w minionej kolejce rozstrzelał Tęcze Pisarzowice 14:1. Niedzielne spotkanie w Jerzmanowie stosunkiem bramek 2:3 przegrała Zorza Wilkszyn. Natomiast wczoraj, tj. 6 czerwca odbył się zaległy mecz derbowy pomiędzy Wilkszynem a Pisarzowicami, który pierwotnie został odwołany z powodu złego stanu boiska. To jednostronne spotkanie należało do Zorzy, która wygrała pewnie 9:0.


Fot. Zorza Wilkszyn

Klasa B gr. Legnica IV

Znamy już drużynę, która uzyska awans do legnickiej A klasy z czwartej grupy klasy B. Jest to Tęcza Kwietno, która fotelu lidera nie oddała przez całą rundę wiosenną. Pewne mistrzostwo dało zespołowi Adama Zenki zwycięstwo 3:1 w Kawicach. - Wygrywamy w Kawicach 3:1 i mamy to. Niemożliwe staje się możliwe – pisała po meczu drużyna z Kwietna.


Fot. Mariola Kądziela

O dobrej passie mogą mówić zawodnicy Orła Pichorowice, którzy w przeciągu 4 dni wygrali dwa spotkania: 3:0 z Budziszowem Wielkim i 2:0 z Konarami. Jako niespodziankę można odbierać porażkę 0:2 Zjednoczonych Gościsław z Gamą Ujazd Górny.

Klasa C gr. Środa Śląska

Zakończył się krótki sezon klasy C. Niespodziewanie rozgrywki pierwszą porażką kończy FC Budziszów, który już tydzień wcześniej zapewnił sobie awans do B klasy. Tym samym swoje debiutanckie zwycięstwo notuje ostatnia w tabeli Pogoń Dębice. - W szampańskich nastrojach, w rezerwowym składzie udaliśmy się na mecz do Dębic. Zagraliśmy na luzie, z kolei zawodnicy z Dębic, z zawodnikami na przyszły sezon zagrali ambitnie. Przegrana nie przysłoniła udanego sezonu drużyny z Budziszowa – komentuje Marek Szachniewicz z FC Budziszów.

Wyniki wszystkich weekendowych spotkań:

Klasa okręgowa gr. Wrocław

GKS Kobierzyce - Polonia Środa Śląska 1:0

Mechanik Brzezina - Zachód Sobótka 2:2

Klasa A gr. Wrocław I

Pogoń Miękinia - MKS Kostomłoty 3:0 (wo)

Bór Oborniki Śląskie - Zjednoczeni Łowęcice 4:3

Czarni Białków - Błękitni Gniechowice 8:1

Odra Malczyce - Odra Lubiąż 1:2

Zjednoczeni Szczepanów - Sokół Smolec 2:2

Parasol Wrocław - LZS Osiek 1:0

Klasa A gr. Legnica II (31 maja)

Rodło Granowice - Wilki Różana 1:4

Klasa A gr. Legnica II (3 czerwca)

Wilki Różana - Park Targoszyn 3:3

Klasa B gr. Wrocław VIII

White Bat Czerńczyce - Solen Zabłoto 6:2

Zieloni Rakoszyce - KS Piotrowice 3:1

Błękitni Pustków Wilczkowski - KP Wichrów 5:5

Dromex Piersno - GLKS Mietków 1:4

Klasa B gr. Wrocław IX

Wulkan Ogrodnica - Błękitni Chwalimierz 1:3

LKS Ciechów - Błyskawica Lenartowice 3:2

Pogoń Jastrzębce - Polonia II Środa Śląska 3:3

Odra Słup - Piast Przedmoście 11:3

Orzeł Bukówek - Zryw Chełm 4:1

Pagel Komorniki - Odra Rzeczyca 3:2

Piast Lutynia - KS Rusko 2:2

Klasa B gr. Wrocław XI

Błękitni Jerzmanowo - Zorza Wilkszyn 3:2

Mechanik II Brzezina - Tęcza Pisarzowice 14:1

Klasa B gr. Wrocław XI (6 czerwca)

Zorza Wilkszyn - Tęcza Pisarzowice 9:0

Klasa B gr. Legnica IV (31 maja)

LZS Budziszów Wielki - Orzeł Pichorowice 0:3

Polder-a Damianowo - Orzeł Konary 4:6

Unia Rosochata - Polgeo Lusina 5:2

Zjednoczeni Gościsław - Ikar Miłogostowice 2:8

Czarni Golanka Dolna - Gama Ujazd Górny 4:5

Klasa B gr. Legnica IV (3 czerwca)

Gama Ujazd Górny - Zjednoczeni Gościsław 2:0

Polgeo Lusina - Cicha Woda Tyniec Legnicki 3:6

Korona Kawice - Tęcza Kwietno 1:3

Orzeł Konary - Orzeł Pichorowice 0:2

Klasa C gr. Środa Śląska

Iskra Proszków - Błyskawica II Lenartowice 3:4

OSP Krzydlina Mała - Czarni Kulin 13:1

Pogoń Dębice - FC Budziszów 1:0

pharom

19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Mechanik kończy walkę o IV ligę. Bukówek i Kwietno w klasie A – podsumowanie [02-03.06]

  2018-06-07 12:27:46

  gość: ~lord

  ktoś by postawił przed sezonem na Kwietno i Bukówek?

 • 2018-06-07 12:46:20

  gość: ~Ja

  @~lord
  Na Kwietno owszem a na Bukówek nie to niespodzianka ale ta na minus bo z tą grą będzie ciężko świadczy to tylko o słabym poziomie grupy 9.

 • 2018-06-07 14:14:32

  gość: ~Przeciwnik

  @~Ja
  Czy ludzka zazdrość nie zna granic? Co wy chcecie od gry Bukówka? Mecz z Chełmem czy Polonią na wysokim poziomie, akcje, gra piłką, mało straconych bramek co świadczy o obronie, a nie tylko gra na napastnika jak większość drużyn, chyba po prostu kibice b klasy takiej gry nie znają, a później piszą dziwne rzeczy, Kwietno jak najbardziej ok, ale było to do przewidzenia w końcu grupa legnicka od zawsze była łatwiejsza pod każdym względem, dlatego często drużyny decydują się tam grać. Dajcie sobie spokój ze złośliwościami, chłopaki na prawdę pokazują że w B klasie tez można grać w piłkę, Kwietno również. Powodzenia dla obu drużyn.

 • 2018-06-07 14:33:55

  gość: ~haha

  @~Przeciwnik
  kiedy byłes ostatnio na meczu legnickiej klasy B? Nie wiem czy może być słabszy zespół niż Przedmośćie do tego Polonia II jezdzi na mecze po 8 i do tego maja nawet po 50 lal i jest wicelidrem grupy... grupa 9 była zdecydowanie najsłabsza w tym sezonie ale brawa dla Bukówka który wywalczył awans i to w pełni zasłużony...

 • 2018-06-07 14:40:08

  gość: ~tak

  @~haha
  Dokładnie tak , legnicka B klasa była dużo silniejsza w tym sezonie niż Wrocławska 9-tka

 • 2018-06-07 14:52:54

  gość: ~Przeciwnik

  @~haha
  Oczywiście nie mówię o wszystkich zespołach, nie wrzucam po prostu wszystkich do jednego worka, masz racje przedmoście czy Polonia to porażka, ale są tez inni którzy grają i nie są wcale słabi.

 • 2018-06-07 15:37:05

  gość: ~lord

  @~Przeciwnik
  Porażką jest to ze jeżdżąca po 8 Polonia II jest wiceliderem,to niestety pokazuje poziom ligi

 • 2018-06-07 19:31:43

  gość: ~Kibic

  @~lord
  Porażka w ogóle jest cała Polonia a 2 miejsce udało im się jak zwykle fartem, gdy nie mecze jeszcze przychodzili ludzie z 1 drużyny to fakt.

 • 2018-06-07 20:48:33

  gość: ~Znawca

  @~Kibic No, ale chyba po to jest druga druzyna zeby zawodnicy z pierwszej mogli tam grac. Faktem jest to, ze jak gralo duzo ludzi z pierwszej do wygraywali z kazdym wysoko.

 • 2018-06-07 20:52:54

  gość: ~Odra

  @~Kibic
  Smiesza mnie takie komentarze w stylu Bukòwek gra słabą piłke Polonia ma farta. Człowieku troche pokory bylo ponad 20 kolejek. Fartem można wygrać jeden mecz. Powiedz mi gdzie ty grasz? I ktòre twoja drużyna ma miejsce?

 • 2018-06-07 21:46:43

  gość: ~Ja

  @~Przeciwnik
  Nie że nie zna , tylko a klasą to wyzwanie a mając na uwadze poprzednich mistrzów klasy B z tej grupy to w ostatnich latach to najsłabszy mistrz.

 • 2018-06-07 14:10:02

  gość: ~Pilkarz

  Nie wspomnę o sędziowaniu bo to stoi na tragicznym poziomie a w szczególności mecz Jastrzebce- Środa Slaska. Dramat dramat dramat.....

 • 2018-06-07 21:38:36

  gość: ~Zawsz

  @~Pilkarz
  Zawsze sędzia winny a jak stary zawodnik polonii go obraża i gra zawodnik nie wpisany w protokół to jest dobrze

 • 2018-06-07 21:42:49

  gość: ~Ja

  @~Zawsz
  I jeszcze bramkę strzela to są jaja.

 • 2018-06-07 19:33:30

  gość: ~Kibic skarbow

  Dlaczego nie podajecie wyniku skarbów naszych? Grały coś droga redakcjo?

 • 2018-06-07 22:08:55

  gość: ~pharom

  @~Kibic skarbow
  W ten weekend dziewczyny pauzowały.

 • 2018-06-08 07:28:32

  gość: ~Kibic

  @~pharom
  Proszę o zweryfikowanie informacji na stronach z tabelami jest informacja o walkowerze podobno na mecz nie przyjechały czy może być to prawda ?

 • 2018-06-08 17:57:05

  gość: ~Kibic

  @~pharom
  Nie, nie pauzowały tylko dostały walkowera ponieważ kierownik klubu Pan Robert zapomniał im powiedzieć ze mecz jest przełożony z niedzieli na piątek . Dziewczyny pojechały na mecz w niedziele ale niestety mecz miał się odbyć w piątek . Jak zwykle coś zapomnieli przecież nic się nie stało . Polonia jest super pan kierownik tez

 • 2018-06-11 08:23:42

  gość: ~Kibic skarbów

  ostatnio dodany post

  @~pharom
  No więc jak było z tym meczem no bo nadal nic nie jest potwierdzone?

REKLAMA