POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Szkoła w Malczycach będzie nosić imię Skarbów Dolnego Śląska. Placówka ogłasza konkurs na logo

Zdjęcie ilustracyjne fot.: SP Malczyce

Szkoła Podstawowa w Malczycach ogłasza konkurs na opracowanie loga dla placówki. 

- Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla szkoły podstawowej, która wkrótce nosić będzie imię Skarbów Dolnego Śląska. Logo wykorzystywane będzie do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych - informują organizatorzy.

Konkurs trwa od 6 do 30 czerwca. Mogą w nim wziąć udział uczniowie szkoły oraz mieszkańcy gminy Malczyce. - Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie lub zespołowo. Projekt znaku graficznego powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania: reklama, Internet, pisma, ulotki. Prace należy wykonać ręcznie lub korzystając z technik komputerowych. Każdy projekt powinien być przedstawiony w wersji kolorowej lub czarno-białej - wyjaśniają organizatorzy.

Logo powinno być czytelne i łatwe do zapamiętania, być łatwo identyfikowane ze szkołą i składać się tylko z logotypu (stylizacji literowej), tylko z elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych elementów. Gotową pracę należy oddać w formie papierowej - wydruku projektu logo, na którym na odwrotnej stronie podajemy swoje imię i nazwisko lub elektronicznej – płyta CD podpisana imieniem i nazwiskiem.

- Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami: zgodność projektu z danymi naszej szkoły, oryginalność znaku, łatwość zapamiętywania, czytelność i funkcjonalność projektu, estetyka wykonania projektu - podsumowują organizatorzy.

GM

11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Szkoła w Malczycach będzie nosić imię Skarbów Dolnego Śląska. Placówka ogłasza konkurs na logo

  2018-06-07 14:50:19

  gość: ~plastyk

  Co to za nazwa dla szkoły. To tylko w Malczycach można coś takiego wymyślić. Może ktoś przeczyta uzasadnienie o co chodzi z ta nazwą? Czy tą nazwę, wójt z radą również zaakceptował czy samodzielny pomysł dyrektora szkoły?

 • 2018-06-07 15:10:22

  gość: ~były uczeń

  A czy w ogóle był ogłoszony konkurs na nazwę szkoły w Malczycach?

 • 2018-06-07 16:56:21

  gość: ~Ks Alfons Gała

  Proponuję imienia Jana Pawła Drugiego, a na logo krzyż.

 • 2018-06-14 22:40:49

  gość: ~Raf

  @~Ks Alfons Gała
  Jan Paweł II

 • 2018-06-07 21:30:57

  gość: ~szeregowy

  Po 28 latach kiedy zniknęła nazwa gen. Waltera z nazwy szkoły i znowu nieprzemyślany pomysł na nazwę szkoły. Jak teraz będziemy nazywać w skrócie uczniów z Malczyc "Skarbonkami"? Porażka.

 • 2018-06-07 21:59:52

  gość: ~felix

  To jakiś żart??? Rozumiem, że chciano coś neutralnego, ale to zaszło za daleko. Nie mozna to było np im. Pionierów Dolnego Slaska? Ostatni ludzie, co tu przybyli pierwsi i z ruin Malczyce ogarniali - wymierają... Bedą sie znas nabijac, gorzej niż za Swierczewskiego . Ja pierdziu!

 • 2018-06-08 06:25:30

  gość: ~schola

  A kim są tajemniczy, anonimowi "organizatorzy"? Klub czytelników Pana Samochodzika? Lobbyści producenta wykrywaczy metalu? :-) Prosimy redakcję o ujawnienie składu osobowego tego pomysłowego (i wpływowego) grona, odpowiedzialnego za wybór nowego patrona szkoły. Przy okazji: ciekawe jakąż to szczytną ideę i zestaw wartości istotnych dla wychowania uczniów niosą "skarby Dolnego Śląska"? Nazwa dobra dla grupy przedszkolaków, zastępu zuchów albo co najwyżej kółka historyczno-krajoznawczego, a nie dla placówki szkolnej. Hucpa.

 • 2018-06-08 07:13:43

  gość: ~dyrdyr

  Jedno jest pewne - będzie medialny szum, może nawet w ogólnopolskich ;)

 • 2018-06-08 10:19:17

  gość: ~telenowele

  Myślę, że jak najszybciej powinno się to wysłać do Teleexpressu jako wzorzec niegodny naśladowania. Kto tą brednię z nazwą wymyślił?

 • 2018-06-11 18:32:05

  gość: ~filantrop

  @~telenowele Pewnie któraś z "profesorek" z gimnazjum. Z Malczycami mają niewiele do czynienia i przyjeżdżają tu tylko do pracy na parę godzin i wio do swojego rodzinnego miasta!

 • 2018-06-14 22:45:42

  gość: ~Rafał

  ostatnio dodany post

  Wszystkim zawsze cos przeszkadza

REKLAMA