POWIAT ŚREDZKI
EMka.news

Strażacy z OSP Ujazd Górny świętowali 70-lecie istnienia jednostki

Obchody 70-lecia OSP Ujazd Górny fot.: GU

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

2 czerwca w Ujeździe Górnym miejscowa jednostka OSP świętowała jubileusz 70-lecia.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej, po której uczestnicy przeszli na boisko przy świetlicy wiejskiej. W trakcie części oficjalnej jubileuszu dokonano poświęcenia dwóch samochodów strażackich.

Prezes jednostki Lesław Wasylów podziękował wójt Teresie Olkiewicz za wieloletnie wsparcie dla jednostki OSP Ujazd Górny. - Wójt Gminy Udanin podczas oficjalnej części obchodów podziękowała wszystkim strażackim pokoleniom za trud i chęci do udzielania pomocy potrzebującym, składając list gratulacyjny i jubileuszowy puchar na ręce Prezesa OSP Ujazd Górny. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczno-rozrywkowa - opowiadają pracownicy gminy Udanin.

W obchodach 70-lecia uczestniczyli m.in. starosta Sebastian Burdzy i wicestarosta Grzegorz Pierzchalski, przewodniczący Rady Gminy Janusz Strzelecki oraz radni, władze wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej, władze powiatowe Państwowej Straży Pożarnej, władze wojewódzkiego i powiatowego ZOSP RP, gminne władze Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele policji, księża oraz sponsorzy.

- Korzystając z okazji jeszcze raz życzymy wam drodzy Strażacy Ochotnicy kolejnych jubileuszy oraz zachwycenia młodych pokoleń pasją, jaką jest działanie w strażackich kręgach. Niech św. Florian, patron strażaków, czuwa nad waszym bezpieczeństwem. Przyjmijcie życzenia dobrego zdrowia, szczęścia oraz pomyślności w życiu zawodowym, działalności społecznej oraz w życiu prywatnym -podsumowują urzędnicy.

em/GU

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Strażacy z OSP Ujazd Górny świętowali 70-lecie istnienia jednostki

  2018-06-07 12:59:27

  gość: ~uczestnik

  Same kłamstwa! Nie było starosty podczas obchodów S. B., nie było władze wojewódzkie Państwowej Straży Pożarnej, nie było sponsorów bo druhowie sami składali się po 300 zł. Impreza ogólnie słabo przygotowana jak na jednostkę wspieraną przez Wójcinę. Brak orkiestry dętej i brak odpowiedniego przygotowania (flaga dziwnie zawieszona, jakieś przerwy w trakcie, fatalne nagłośnienie, brak okolicznościowej lampki szampana... Jedno co było ok to pokaz sztucznych ogni, ale to już po części oficjalnej...

 • 2018-06-08 10:10:38

  gość: ~Kaśka

  Ale ty byłeś do końca?

 • 2018-06-11 18:26:26

  gość: ~uczestnik

  ostatnio dodany post

  @~Kaśka wystarczył początek...

 • 2018-06-07 14:57:55

  gość: ~druh

  Mimo ogromnej sympatii dla strażaków i ich jubileuszu w Ujeździe, faktycznie fatalnie przygotowana impreza. Nie wiem co się stało, ale przecież nie jest to pierwsza uroczystość przygotowana przez druhów z Ujazdu.A może już się zaczyna gorączka przedwyborcza i każdy chce to zrobić inaczej i lepiej. Ale jubileusz jak najbardziej wart uhonorowania i godny lepszej imprezy.

 • 2018-06-07 16:00:15

  gość: ~uczestnik

  @~druh
  Też mam dużo sympatii dla OSP Ujazd Górny i dl Korytarza Życia, ale tak zacny jubileusz powinien być uroczystością godną naśladowania. Tym razem zrobili jedną wielką szopkę. Lepiej nie przypominać tego wydarzenia, a już na pewno nie w formie zaszczytu... Brak słów i jeszcze ten strażak z uszkodzoną noga, który coś cały czas podpowiadał prowadzącemu... To była bardziej jakaś parapetówa dla kilku osób niż 70 lecie. Przykre bo na pewno druhów z Ujazdu stać na więcej. A ten samochód to ile razy będzie jeszcze święcony? To już chyba 3 albo 4 raz...

 • 2018-06-07 17:09:50

  gość: ~Ks Alfons Gała

  Taki samochód który został poświęcony, i jest po krótkiej modlitwie to zupełnie inaczej jeździ. Szybciej, bezpieczniej i zużywa mniej paliwa nawet.

  Ja się zapytuję.. Dlaczego nie ma zdjęcia jak Kapłan święci pojazdy?

 • 2018-06-09 10:25:29

  gość: ~Rafał Grzegorek

  Nie cierpię anonimowych komentarzy. To że były niedociągnięcia to oni już dobrze wiedzą i my zgromadzeni dobrze wiedzieliśmy ale po co wywlekać to na forum publiczne. Trzeba wyciągnąć wnioski i tyle

REKLAMA